آسانترین روش موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

آموزش آنلاین زبان

زبان انگلیسی را امروز می توان مهمترین زبان بین المللی دانست. شما هر فعالیتی که بخواهید خارج از حیطه عادی و همیشگی انجام دهید، نیاز به دانستن این زبان دارید. البته اگر بخواهیم واقع نگرانه تر به این موضوع نگاه کنیم. امروز زبان انگلیسی خواسته یا ناخواسته جزئی از زندگی روزمره ما محسوب می شود. بسیاری از بهترین فیلم ها، کتاب ها و حتی پلتفرم های اینترنتی به این زبان هستند. بنابراین یادگیری و دانستن انگلیسی نه تنها یک امکان، بلکه یک ضرورت محسوب می شود.
شاید شما از جمله کسانی باشید که بارها و بارها به روش های مختلف سعی کرده اند این زبان را یاد بگیرند. شاید شما هم 504 بار اولین کلمه کتاب 504 را خوانده اید و یاد گرفته اید! اما هنوز به دنبال یادگیری این زبان هستید و هنوز این نیاز در شما وجود دارد.
اولین نکته ای که باید در مورد آموزش زبان انگلیسی بدانید، مفهوم یادگیری است. در واقع شما باید بدانید که فرایند یادگیری چیست. با دانستن این فرایند عملا نه تنها این زبان، بلکه هر مفهوم دیگری را می توانید یاد بگیرید. در کلام ساده تر یادگیری مانند یک ماشین و دستگاه است. شما با شناخت این دستگاه می توانید هر اطلاعات ورودی مانند زبان را تبدیل به یک مفهوم یاد گرفته شده کنید.
یادگیری یک فرایند است. فرایندی که رابطه میان ذهن منطقی و غیر منطقی را برقرار می کند. بگذارید کمی بیشتر در این باره صحبت کنیم.

 

کلاس کنکور

 

ذهن خودتان را بشناسید


مسئله مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که بخش بزرگی از قدرت ذهن انسان به طور مستقیم در اختیار او قرار ندارد. با یک مثال ساده می توانیم این موضوع را ثابت کنیم. شما هم اکنون که در حال مطالعه این متن هستید، عملا هیچ کار دیگری نمی کنید یا نهایتا می توانید یک یا دو کار دیگر به طور همزمان انجام دهید. اما نکته اصلی اینجاست که اعمال بدن شما متوقف نشده است! همچنان نفس می کشید، پلک میزنید، احتمالا ضربان قلب منظمی دارید. به جز این موارد برخی از کارهای به ظاهر ارادی را به صورت کاملا غیر ارادی انجام می دهید. مثلا اگر پای شما بخارد، بدون آن که نیاز به تمرکز یا تفکر داشته باشید آن را می خارانید.
بنابراین عملا ذهن انسان از دو بخش تشکیل شده است. بخشی که به طور مستقیم در اختیار شما قرار دارد، عملا کوچک، کم ظرفیت و قدرت پایینی دارد. این در حالی است که بخش بزرگ تری از ذهن که به ذهن ناخودآگاه شهرت دارد عملا حافظه بلند مدت و قدرت بیشتری دارد.
یادگیری دقیقا مفهومی است مانند پل که باعث می شود اطلاعات از ذهن منطقی ( بخش کوچک ذهن که در اختیار شماست ) به سمت ذهن ناخودآگاه حرکت کند. مثلا در روزهای ابتدایی زندگی، شما راه رفتن را با قدرت ذهن منطقی خودتان انجام می دادید، اما امروز بدون آن که ثانیه ای به این موضوع فکر کنید می توانید بدون مشکل راه بروید. این سخن بدین معنی است که شما راه رفتن را یاد گرفته اید و آن را به ذهن غیر منطقی یا همان ناخودآگاه خودتان سپرده اید. یک تایپیست حرفه ای کمتر به صفحه کیبورد خود نگاه می کند و اصلا به این که هر حرف کجا قرار دارد فکر نمی کند. چون ذهن او یاد گرفته است که این حروف کجا تعبیه شده است. بنابراین یاد گرفتن به معنی این است که شما باید مفهوم مورد نظر را به خود ذهن بسپارید و بگذارید خودش این کار را انجام دهد.

یادگیری زبان انگلیسی


حال سوال اصلی اینجاست که چگونه زبان انگلیسی را با استفاده از پل یادگیری از ذهن منطقی به ذهن ناخودآگاه منتقل کنیم؟ پاسخ ساده است. مهمترین عاملی که باعث می شود یک مفهوم از روی این پل عبور کند، تمرین و تکرار است. ذهن انسان با کمترین توانایی ذاتی و بیشترین توانایی یادگیری ساخته شده است. در کلام ساده تر ذهن انسان بسیار هوشمند ساخته شده است. ذهن دوست ندارد انرژی زیادی برای کارهای مختلف صرف کند. از این رو وقتی ببیند یک مفهوم مدام تکرار می شود و برای هر بار تکرار انرژی زیادی توسط ذهن منطقی صرف آن می شود کم کم آن را به عنوان یک عامل درونی قبول می کند تا انرژی کمتری برای آن صرف کند.
بنابراین هر برنامه یادگیری زبان انگلیسی در نظر گرفته اید مانند استفاده از معلم خصوصی زبان، استفاده از کلاس زبان انگلیسی آنلاین یا حضوری، استفاده از انواع فیلم و … باید و باید آن روش را مدام تکرار کنید. در کلام ساده تر موفقیت شما کمتر به نوع روش آموزشی بستگی دارد. درصد بیشتر این موفقیت تنها و تنها به تمرین و تکرار پیوسته وابسته است.

به طور کلی مشخص کردیم که راه اصلی یادگیری زبان انگلیسی چیست و چگونه می توانید در این مسیر قدم بردارید. اما اگر بخواهیم به شکل ملموس تری این راه را برای شما مشخص کنیم و یک راه منطبق بر این فرمول به شما پیشنهاد بدهیم، می توانیم سامانه یادگیری زبان انگلیسی با استاد را به شما معرفی کنیم.
در واقع دنیای اینترنت و کامپیوتر این فرصت را در اختیار شما می گذارد که بتوانید در هر لحظه از شبانه روز این آموزش ها را ببیند و آن ها را مدام تکرار کنید. یادتان باشد که هر چقدر شما بتوانید خودتان را در دل این تکرارها غرق کنید همانقدر فرایند یادگیری شما سریع تر انجام می شود. بنابراین تعجب نکنید وقتی می شنوید که فردی طی چند ماه توانسته یک زبان را به طور کامل آموزش ببینید. این فرد راه روش اصلی این آموزش را پیدا کرده است. یادگیری الکترونیکی زبان انگلیسی یکی از این مسیرهای معتبر و درستی است که با استاد آن را در اختیار شما قرار داده است. در واقع با استاد با در نظر گرفتن این موضوع که تکرار عنصر اصلی آموزش محسوب می شود، سعی کرده است این کلاس آنلاین زبان را به نحوی طراحی و راه اندازی کند که تمرین پایه اساسی آن باشد. شما می توانید با استفاده از این روش آموزشی عملا در دنیای زبان انگلیسی غرق شوید و خودتان ندانید که کی و چطور به این خوبی این زبان را یاد گرفته اید.