آموزش ریاضی بااستاد

در این مقاله قصد داریم آموزش ریاضی دبیرستان را با هم بررسی کنیم. بدین منظور باید بدانیم اصول آموزش ریاضیات دبیرستان چیست؟ همچنین در ادامه به مواردی همچون آموزشگاه آنلاین با استاد، کلاس ریاضی دبیرستان، کلاس آنلاین ریاضی دبیرستان، ریاضی دبیرستان سال اول، ریاضی دبیرستان سال دوم، ریاضیات دبیرستان، آموزش کامل ریاضی اول دبیرستان، کلاس آنلاین ریاضی هفتم، کلاس آنلاین ریاضی کنکور نیز اشاره خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.
برای بسیاری از ما شنیدن اسم درس ریاضی به خصوص ریاضیات دبیرستان دلهره آور است. زمانی که یاد اتحادها و انواع معادلات می ‌افتیم، چقدر خوشحال می ‌شویم که بالاخره موفق شدیم آن‌ ها را پشت سر بگذاریم! اما اگر در منزل خود فرزند یا خواهر و برادر دبیرستانی داشته باشیم که نیاز به کمک در درس ریاضی داشته باشد، تکلیف چیست؟ اگر بخواهیم خیلی واضح درباره درس ریاضی صحبت کنیم باید گفت این درس حتی می ‌تواند به کابوس شبانه شما تبدیل شود و شما را از خواب و خوراک بیندازد! اما بیایید یک بار هم که شده برای همیشه نظرمان را نسبت به این درس عوض کنیم. ابتدا باید تصور کنید شما آدمی با توانایی ‌های خوب و نسبی در زمینه ریاضیات هستید و به پایه خود نگاهی بیندازید. حتی اگر در فهم مفاهیم اولیه و ابتدایی ریاضیات دچار اشکال هستید، هیچ اشکالی ندارد به عقب برگردید و آن‌ ها را اصلاح کنید. خواهید دید که همان مفاهیم که روزی برای شما عذاب آور بودند، دیگر به آن اندازه سخت نیستند! بدین ترتیب اولین گام تغییر نگرش نسبت به این درس و گام دوم تقویت پایه ریاضیات است. اما برای اینکه بدانیم مراحل بعدی چیست با ما همراه باشید.

مدرسه آنلاین با استاد برگزار کننده کلاسهای آنلاین و زنده از مقطع ابتدایی تا کنکور با شهریه دولتی

ریاضی دبیرستان به چه روشی موثر است؟

در این قسمت از مقاله می ‌خواهیم بدانیم ریاضی دبیرستان به چه روشی موثر است؟ برای این کار باید بدانیم دانش آموز در چه سطح و مرحله ‌ای قرار دارد؟ طبیعتا تعلیم دانش آموزی که در این درس در سطح متوسط قرار دارد بسیار راحت ‌تر از دانش آموزی است که در سطح پایینی قرار دارد. این کار به عهده معلم است که با پرسیدن سوالاتی از خود دانش آموز و طراحی سوالاتی در زمینه مفاهیم اصلی ریاضیات دبیرستان و یا ریاضی دبیرستان سال اول به سطح دانش آموز پی ببرد. پس از آن می‌ توان برای آموزش دانش آموز پایه ریزی کرد. پس از آن معلم باید در صورت نیاز به آموزش مفاهیم پایه در این درس بپردازد.
امروزه به دلیل وجود کرونا و تعطیلی مدارس ممکن است دانش آموزان زیادی با افت زیادی در این درس مواجه شده باشند که در این صورت توصیه ما به شما این است در صورتی که قصد کمک به دانش آموز دبیرستانی خود دارید و احساس می‌ کنید که دانش آموز شما در این درس ضعیف است، بهتر است از آموزشگاه آنلاین با استاد استفاده کنید. البته خیلی از والدین فکر می‌کنند کلاس آنلاین ریاضی دبیرستان نمی ‌تواند به اندازه کلاس ریاضی دبیرستان که به صورت حضوری برگزار شود، موثر باشد. در جواب این عزیزان باید بگوییم در صورتی که یک سری از مولفه ‌ها در کلاس آنلاین ریاضی دبیرستان رعایت شود، این کلاس نیز می‌تواند بسیار موثر باشد. این مولفه‌ ها عبارت است از:


تعیین سطح دانش آموز به صورت دقیق
آموزش مفاهیم پایه در صورت لزوم
ایجاد انگیزه در دانش آموز
حضور مدرس حرفه‌ای و مجرب که به اصول روانشناختی آموزش به همراه سبک‌های یادگیری تسلط داشته باشد.
برقراری تعامل دو طرفه بین دانش آموز و مدرس
برگزاری جلسات پرسش و پاسخ به همراه رفع اشکال برای دانش آموز


همانطور که متوجه شدید نقش مدرس در تدریس آنلاین می ‌تواند بسیار موثر باشد. در واقع در صورتی که تمامی مولفه‌ های بالا به درستی رعایت شود و دانش آموز هم تمرینات و کارهای مربوط به بخش خود را به درستی انجام دهد، محال است که نتیجه دلخواه در آموزش ریاضی دبیرستان به دست نیاید!

آیا نقش مدرس تنها در انتقال مفاهیم ریاضی دبیرستان خلاصه می ‌شود؟

اگر بخواهیم به این سوال که آیا نقش مدرس در انتقال مفاهیم ریاضی دبیرستان خلاصه می‌ شود یا خیر؟ پاسخ دهیم باید گفت قطع به یقین پاسخ به این سوال منفی است! معلم یا مدرس می‌ تواند نقش بسیار مهمی در زمینه سازی ایجاد علاقه شما به درس ریاضی داشته باشد این مطلب به خصوص در مورد دانش آموزانی با سطح پایین در این درس اهمیت فوق العاده ‌ای پیدا می ‌کند. زیرا معمولا این دانش آموزان علاوه بر اینکه از ضعف در این درس به مدت طولانی برخوردارند، همچنین با اطمینان زیادی می ‌توان گفت این دانش آموزان معتقدند که فاقد توانایی و استعداد در این زمینه هستند که یک معلم خوب می ‌تواند به طور کلی نگرش دانش آموز را نسبت به این درس و نسبت به توانایی ‌هایش نیز به طور کامل عوض کند. این همان مرحله ‌ای است که پس از تغییر نگرش نسبت به این درس و تقویت پایه ریاضیات باید به درستی صورت پذیرد. یعنی انتخاب معلم یا مدرس و یا استاد حرفه‌ای و مجرب! اگر بتوانید کلاس آنلاین ریاضی دبیرستان به همراه یک مدرس خوب برای خود انتخاب کنید باید بگوییم بیش از %70 از راه را پیوده‌اید.

ریاضی دبیرستان در چه مقطعی مهم ‌تر است؟


برای پاسخ به این سوال که ریاضی دبیرستان در چه مقطعی مهم است باید گفت نمی ‌توان یک پایه را به عنوان مهم ‌ترین پایه انتخاب کرد اما طبیعتا ریاضی دبیرستان سال اول به علت پایه‌ ای بودن از اهمیت زیادی برخوردار است. پس سعی کنید آموزش کامل ریاضی اول دبیرستان با انتخاب مسیری درست و معلمی مناسب تجربه کنید. همچنین با توجه به اینکه دانش آموزان در نظام جدید آموزشی در پایه نهم یا سال سوم دوره متوسطه اول انتخاب رشته می ‌کنند، ریاضی دبیرستان سال دوم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل اساسا برای شروع آموزش مکمل در کنار آموزش اصلی مدرسه برای دانش آموزان برای ریاضیات دبیرستان سال اول یا نهایتا سال دوم می ‌باشد که مانع از تلنبار شدن مشکلات درسی دانش آموزان بر روی همدیگر می‌ شود. همچنین می ‌تواند باعث شود دانش آموزان به مرور زمان با شناخت و تقویت توانایی ‌های خود در این زمینه، به این درس علاقه ‌مند شده و حتی در دانشگاه نیز به رشته‌ های مرتبط با ریاضی توجه کنند. علاوه بر این اگر می ‌خواهید فرزند شما بتواند به شیرینی و اعجاز درس ریاضی بیشتر پی ببرد، می‌توانید به کلاس آنلاین ریاضی هفتم نیز فکر کنید. همچنین کلاس آنلاین ریاضی کنکور برای دانش آموزانی که دارای سطح آموزشی خوبی در ریاضیات دبیرستان هستند، می‌ تواند بسیار موثر عمل کند.