از چرتکه و فواید آموزش آن چه میدانید ؟


چرتکه چیست؟ وسایل زیادی از گذشته های دور به یادگار مانده است که یکی از آنها چرتکه است چرتکه ابزاری است که از گذشته تا حال این وسیله در تجارت و مباحث ریاضی مانند اعمال جمع، ضرب، تفریق، تقسیم کاربرد داشته است. آموزش چرتکه علاوه بر اینکه موجب افزایش توان ذهنی و هوش کودکان و نوجوان می شود از این جهت اهمیت می یابد که بنابر نوشته های تاریخی چرتکه دو هزار و چند صد سال قدمت دارد و دارای منشأ آسیایی است و در ایران از زمان هخامنشیان که یکی از تمدن های خارق العاده و دارای منطقه جغرافیایی وسیعی بوده رواج داشته و مورد استفاده پیشینیان ما قرارگرفته است و می توان چنین بیان نمود که ساختار چرتکه از نظر محاسباتی چندان فرقی نسبت به ابتدای پیدایش آن نداشته است و همان سیم های موازی در یک قاب چوبی یا فلزی که مهره هایی در آن قرار دارند تشکیل شده است. در این ساختار اولین ستون برای یکان و ستون بعدی برای دهگان و همینطور برای ستون های بعدی ادامه خواهد یافت. امروزه که کامپیوتر حرف اول در تجارت، داد و ستد در جامعه گسترش یافته کنونی را می زند. چرتکه کاربرد دیگری یافته است و مهمترین کاربرد آن در افزایش هوش و توان ذهنی و محاسباتی کودکان و نوجوانان می باشد.

 

آموزش چرتکه

چرتکه در ژرفای تکنولوژی و آموزش جدید


آموزشگاه رشته چرتکه آموزشگاهی است که در آن مباحث خلاقیت و تفکر کامل و تمرکز بر روی مباحث با استفاده از رشته چرتکه به کودکان که سرمایه اصلی کشور ما هستند بیان می شود. در واقع بررسی ها نشان دهنده این است که محیط خارجی بعد از ژنتیک ( عامل دخیل در هوش است اما تعیین کننده و قطعی نیست) در هوش کودکان و نوجوانان دخالت دارد در آموزشگاه با استاد، نماینده رسمی گروه آموزشی و پژوهشی داناکو (طراح و سازنده کتب و محصولات آموزش فکری کودکان و نوجوانان ) چرتکه طی 6 ترم به صورت حضوری و یا آنلاین به کودکان آموزش داده می شود. آموزش چرتکه برای همه سنین قابل اجرا می باشد. در آموزشگاه ها، آموزش گام به گام چرتکه اجرا می شود و این باعث تثبیت آموزش چرتکه می گردد. برخی از آموزشگاه ها از جمله آموزشگاه بااستاد مدرک چرتکه نیز صادر می کنند، این مدارک کاملا معتبر می باشند و دانش آموزان بعد از پایان دوره کاملا به چرتکه مسلط می شوند و قادر به آموزش چرتکه خواهند بود و حتی می توانند به عنوان مربی چرتکه فعالیت نمایند. آموزش چرتکه در کشور ژاپن یکی از آموزشهای مهم می باشد که جهت تقویت هوش ریاضی دانش آموزان مورد استفاده قرار می گیرد. این دوره بنابر بررسی ها باعث سریع شدن قدرت محاسبات و سرعت در عملکرد ذهنی فرد می شود. چرتکه ای که در آموزشگاه های چرتکه به کودکان آموزش داده می شود در واقع به نوعی با چرتکه و پایه های آموزش به سبک ژاپنی در آمیخته است که به کودکان در افزایش قدرت یادگیری بیشتر کمک می کند. اینکه هر شخص مجموعه ای از استعدادهای نهفته را در خود دارد یک واقعیت است که برای استفاده از آنها در زمان مقابله با مشکلات باید این استعدادها و قابلیت ها را پرورش دهد که باعث می شود قدرت شناخت و فرآیندهای شناختی در فرد به نوعی تکامل یابد.

روش عملکرد چرتکه و توضیحاتی بیشتر


همانطور که می دانید علم ریاضی در انسان ها چون با جنبه های محاسباتی خود همراه هست صرفا سمت چپ مغز فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و فعال می کند اما تحقیقات نشان داده در آموزش چرتکه برای کودکان و نوجوانان و آموزش چرتکه برای بزرگسالان به علت فعال شدن نیمکره سمت راست مغز، دوره های آموزش چرتکه بسیار برای فعالیت هر دو نیمکره مغز ارزشمند است و در آینده باعث می شود این افراد مهارت های بالاتری نسبت به افراد هم سن خود داشته باشند. در اینجا می خواهیم جمع بندی داشته باشیم که یادگیری و استفاده از چرتکه چه تاثیراتی خواهد داشت.

  • افزایش مهارت های محاسباتی با محوریت تمرکز
  • افزایش سرعت حل مسائل
  • تقویت مهارت های گوش دادن و درک متقابل
  • افزایش قدرت یادگیری و تقویت حافظه
  • توسعه فرآیند شناختی در افراد
  • افزایش اعتماد به نفس افراد

 


و همچنین موجب می شود کودکان و نوجوانان از مفاهیم ریاضی و محاسباتی درک درست تری نسبت به هم سن های خود داشته باشند و در انجام کارهای ظربف و حساس مهارت پیدا نمایند.

دوره های چرتکه مناسب چه افرادی هستند؟

دوره سنی مناسب برای آموزش چرتکه در اغلب آموزشگاه هایی که چرتکه را آموزش می دهند بین 6 تا 15 سال می باشد که تاثیر فوق العاده ای روی افرادی که در بازه سنی ذکر شده هستند می گذارد. آموزش چرتکه را باید در آموزشگاه معتبر با بهترین استاد چرتکه و در کلاس چرتکه استاندارد بگذرانید تا بهترین نتیجه را بگیرید در آموزشگاه با استاد چرتکه مطابق با سرفصلهای آموزشی استاندارد زیر نظر بهترین استاتید چرتکه برگزار می شود و آموزشگاه با استاد بهترین آموزشگاه چرتکه در تهران می باشد. رشته چرتکه و آموزش چرتکه یکی از رشته های خلاقیت می باشد که در آموزشگاه با استاد تدریس می شود.
در ابتدای مقاله ذکر شد که هدف های متعددی برای گذراندن رشته چرتکه توسط کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده اما این پایان کار نیست ما حتی با بهره گیری از رشته چرتکه سعی می کنیم تا استعداد نهفته کودکان و نوجوانان را کشف کنیم آموزش چرتکه برای آینده عزیزان شما بسیار موثر و یک حرکت هوشمندانه خواهد بود. موسسات معتبری مانند آموزشگاه با استاد نماینده رسمی گروه آموزشی و پژوهشی داناکو (بزرگترین شرکت طراح و تولید کننده کتب ، لوازم آموزشی و بازیهای آموزشی ) ایجاد شده اند تا والدین در عصر حاضر که عصری پر از استرس برای والدین می باشد، بتوانند خیالی آسوده بابت آینده فرزندان خود داشته باشند. آموزشگاه با استاد این خیال آسوده را با کادر مجرب و سابقه درخشان خود به خانواده شما هدیه می دهد. مجموعه با استاد این مسئولیت مهم را به وسیله آموزش اصولی و با قاعده که نشأت گرفته از جدیدترین استانداردهای آموزشی روز دنیا می باشد، بر عهده دارد. در گروه آموزشی و پژوهشی با استاد رشته های خلاقیت از جمله: رباتیک ، کامپیوتر، معماری ، دومینو ، اوریگامی، روبیک ، داناکیدز، محاسبات سریع ریاضی ، نقاشی، لیوان چینی، قصه گویی و آموزش چرتکه اجرا می شود که بنابر سلیقه شما، میتوانند فرزندان شما را برای آینده ایی درخشان به وسیله کلاس های ذکر شده آماده نمایند.

آموزش آنلاین و پیشرفت آسان

امروزه به دلیل شرایط حاد بیماری های ویروسی و مشغله خانواده ها به دلیل گسترش مشکلات در زمینه مدیریت زمان،آموزشگاه آنلاین چرتکه یک ایده جدید برای به دست آوردن رضایت خانواده ها در زمینه آموزش چرتکه می باشد ما درآموزشگاه بااستاد برای تمام لحظات کودکان و نوجوانان با ایده های خلاق برنامه داریم آموزش آنلاین چرتکه در وضع فعلی کشور در خصوص بیماری های ویروسی که به راحتی انتقال می یابند یک برگه برنده خواهد بود در کلاس آنلاین چرتکه نیز به مانند کلاس حضوری تمام مطالب به شیوه ای خاص به کودکان و نوجوانان عرضه خواهد شد.
شما والدین عزیز می توانید جهت کسب اطلاعات بیشترو ثبت نام در کلاسهای خصوصی و نیمه خصوصی خلاقیت و آموزش چرتکه در تهران با شماره 02122860576 همه روزه از ساعت 10 لغایت 17 تماس حاصل فرمایید.