کلاس آنلاین کامپیوتر با اساتید حرفه ایی برای نوجوانان

کامپیوتر در تمام مراحل زندگی روزمره ما نقش مهمی ایفا می کند بنابراین کمک مربیان حرفه ای برای آموزش کامپیوتر به صورت اصولی به کودکان اهمیت ویژه ای دارد تا بدانند که فناوری چگونه می تواند برای آنها مفید باشد. با این حال یادگیری کامپیوتر تا حدی می تواند برای کودکان خسته کننده باشد از این رو آموزش سرگرم کننده و خلاقانه یک راه مطلوب خواهد بود.

در عصر ارتباطات اهمیت کامپیوتر قابل انکار نیست و نحوه استفاده و کار با رایانه یک مهارت اساسی برای کودکان است. با آموزش کامپیوتر کودکان می توانند به نرم افزارهای آموزشی مختلفی دسترسی پیدا کنند و تکالیف و فعالیت های خود را به صورت آنلاین انجام دهند. والدین و مربیان به کمک روش های مختلفی می توانند مهارت های کامپیوتری متنوعی به کودکان و نوجوانان آموزش دهند

دوره پیش دبستانی و ابتدائی برای معرفی و آموزش گام به گام کامپیوتر اهمیت ویژه ای دارد اما این آموزش ها برای کودکانی که بیشتر به دنبال بازی و سرگرمی هستند معمولا خسته کننده است و آشنایی نامناسب با فرآیندهای کامپیوتری در کودکی نیز می تواند تجربه ناخوشایندی در آنها ایجاد کند. یک راه حل مطلوب استفاده از روش های جذاب و سرگرم کننده مانند شعر، بازی، مسابقه و… است. فرآیند یادگیری هر چقدر جذاب تر باشد اشتیاق بیشتری نیز در کودکان ایجاد خواهد نمود. در این مقاله به معرفی این روش ها و زمان مناسب برای آموزش کامپیوتر برای کودکان پیش دبستانی و دانش آموزان ابتدائی پرداخته شده است.

زمان مناسب برای آموزش کودکان

معمولا محققان آموزش کامپیوتر را برای کودکان زیر 3 سال توصیه نمی کنند زیرا در این دوره کودکان با خود آشنا می شوند و نمی توانند روی آموزش های کامپیوتری تمرکز کنند پس بهتر است در یادگیری آنها تداخلی ایجاد نشود. سن 5 یا 6 سالگی زمان مناسبی برای آموزش های اولیه است. کودکان در ابتدا یاد می گیرند که چگونه از صفحه کلید استفاده کنند و کاربرد کلیدها را تا حدی می آموزند. آموزش کامپیوتر برای دانش آموزان تا حدی پیچیده تر است زیرا معلمان ممکن است فعالیت های کلاسی هدایت شده و متناسب با اهداف خاص بخواهند که نرم افزارهای خاصی نیاز دارد.

علاوه بر این کامپیوتر به دانش آموزان کمک می کند تا تجربیات عینی بیشتری داشته باشند و مربیان از این روش برای اجرای ایده های خلاقانه استفاده می کنند. البته گزارش ها نشان می دهد که معلمان و مربیان در مدارس استفاده کمی از ابزار فناوری دارند، این مساله باعث می شود که کودکان از آموزش های لازم در این زمینه عقب بمانند و قابلیت اجرای ایده های خود که در این سنین بسیار قابل توجه است را نداشته باشند. دانش آموزانی را تصور کنید که از سنین کم قادر به بیان نظرات خود به صورت اجرایی و عینی باشند، این موضوع در نهایت باعث اعتماد به نفس و مهارت خواهد شد. بنابراین به استراتژی های مختلفی برای ادغام کامپیوتر با دروس مدرسه و پیش دبستانی نیاز است. امروزه موسسات مختلفی در زمینه دوره مبانی کامپیوتر فعالیت می کنند تا مهارت کودکان در این زمینه را گسترش دهند. از آنجا که فرآیند یادگیری برای کودکان می تواند تا حدی دشوار باشد بنابراین انتخاب روش مناسب و خلاقانه که تمرکز و توجه آنها را جلب کند ضروری است.

سایت آموز آنلاین با استاد به کمک مربیان مجرب و حرفه ای خود تلاش دارد تا با یک روش جدید و خلاقانه از سنین پایین کودکان را با کامپیوتر و انواع نرم افزارها آشنا کنند. این سایت برای تمام دوره ها کلاس آنلاین کامپیوتر برگزار می کند و کودکان و نوجوانان را با انواع مهارت های گام به گام کامپیوتری آشنا می کند.

روش های مختلف برای آموزش کامپیوتر

سرگرمی و بازی عاملی برای تحریک حس رقابتی کودکان و دانش آموزان است. بازی ها یک روش جذاب برای آموزش کامپیوتر در کودکان و نوجوانان است. حتی بازی های کلاسیک نیز می توانند پیمایش نرم افزارها و کار با سخت افزار را آموزش دهند. هنرجویان در هر سنی می توانند از طریق بازی و طراحی برنامه های آموزشی متناسب با آنها اصول اساسی کامپیوتر را فرا گیرند.

علاوه بر این کودکان می توانند در گروه های کوچک قرار گیرند و استفاده از کامپیوتر را به صورت شعر و یا بازی های چند نفره فرا گیرند. گاهی گروه ها نیز با هم ادغام می شوند و اکتشافات خود را به اشتراک می گذارند. در حقیقت دانش آموزان مربی یکدیگر می شوند. آموزش کامپیوتر به کودکان با بازی و شعر یکی از روش های سایت با استاد است که بدین طریق به گسترش تجربیات کامپیوتری کودکان و ایجاد مهارت برای آنها می پردازد. کودکان از این طریق به تعامل با یکدیگر دارند. به یاد داشته باشید که یک شروع مناسب و همکاری والدین و مربیان حرفه ای در تجربه کودکان نقش مهمی خواهد داشت.

مهارت های یک مربی برای آموزش به کودکان و نوجوانان

مربیان کودکان علاوه بر مهارت در زمینه کامپیوتر و انواع نرم افزار باید بدانند که چگونه با کودکان برخورد کنند و تمرکز و علاقه آنها را به سرعت جلب کنند. بنابراین در اینجا ویژگی های یک مربی حرفه ای جهت آموزش کامپیوتر به صورت صحیح بیان شده است:

یک مربی حرفه ای دانش خود را به صورت مستمر به روز می کند تا با روش ها و ایده های خلاقانه یادگیری کودکان و نوجوانان را تقویت کند. مربی نباید نسبت به استفاده از روش های کاربردی برای افزایش درک مطلب کودکان واهمه داشته باشد.

بسیار مهم است که مربی بتواند مهارت های استفاده از کامپیوتر را با تجربیات عملی ادغام کنند.

استفاده از اینترنت بسیار سرگرم کننده است اما اطلاع از انواع خطرات فضای آنلاین، انواع ویروس ها و وب سایت های مختلف ممکن است به کامپیوتر آسیب برساند. مربی انواع این خطرات و نحوه مقابله با آنها را به دانش آموزان آموزش می دهد.

از ویژگی های دیگر مربی علاوه بر مهارت های کامپیوتری، آموزش تعامل صحیح دانش آموزان با یکدیگر است. دانش آموزان و کودکان مختلف به کمک مربی خود می توانند در فرآیندهایی مانند بازی، شعر و مسابقه همکاری کنند. این روش ارتباطات اجتماعی کودکان را نیز تقویت می کند.

گروه آموزشی با استاد با تیم مربیان حرفه ای خود آموزشگاه کامپیوتر کودکان و نوجوانان با استاد را تاسیس نموده تا کودکان بتوانند از سنین پایین مهارت های تعاملی و ارتباطی را در کنار مهارت های کامپیوتری فرا گیرند. شما والدین عزیز می توانیدجهت ثبت نام و آشنایی با دوره های آموزشی دپارتمان خلاقیت کودک و نوجوان با استاد ضمن بازدید از وب سایت با استاد با عضویت در کانال رسمی اینستاگرامی آموزشگاه با استاد به آدرس baostad @ ضمن بهره مندی از آموزشهای مفیدی که در جهت افزایش مهارت و خلاقیت کودکان ارائه میشود از زمان ثبت نام کلاس ها و تخفیفات ویژه اعضا کانال با استاد برخوردار شوید.