بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

آموزش زبان

در این مقاله سعی داریم که به انواع روشهای تدریس زبان انگلیسی که به یادگیری بهتر و سریعتر زبان انگلیسی به زبان آموزان کمک شایان می نماید و همچنین در ارتباط با تدریس خصوصی زبان، آموزش زبان، آموزش زبان انگلیسی، کلاس آنلاین زبان، کلاس به زبان انگلیسی، انگلیسی به فارسی، تدریس زبان انگلیسی بپردازیم و تمامی نکات را در این زمینه ها ارائه دهیم پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر با آنها آشنا شوید و اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

 

کلاس زبان

تدریس خصوصی زبان به چه صورت است؟


به طور کلی کلاسهای آموزشی به سه دسته تقسیم بندی میشوند:

  1. کلاسهای گروهی
  2. کلاسهای نیمه گروهی
  3. کلاسهای خصوصی


که هر کدام از انواع کلاسها به دو صورت حضوری و آنلاین قابل برگزاری می باشند. کلاسهای حضوری که سالهاست برای انواع کلاسهای آموزشی برگزار می شود در کنار مزایایی که دارد دارای نقاط ضعفی از جمله دوری مسافت تا مکان کلاس آموزشی ، عدم دسترسی آسان و سریع به اساتید حرفه ای در مراکز تخصصی آموزش زبان، هزینه بالا و ….. می باشد. اما در کنار آموزش حضوری چند سالی است که در بسیاری از کشورهای مترقی شیوه آموزش آنلاین زبان به دلیل مزایای بسیاری که از جمله مهترین آنها دسترسی سریع به اساتید به نام آموزش زبان در هر نقطه از جهان می باشد مرسوم گشته است و یکی از شیوه هایی که در امر یادگیری کلاس آنلاین زبان بسیار موثر است یادگیری از طریق انواع کلاس های خصوصی است که کمک بسیار زیادی در یادگیری بهتر و آسانتر زبان به زبان آموزان می نماید. به طور معمول در هر شهر و محله معمولا مراکز آموزش زبان زیادی قابل مشاهده است اما باید قبل از ثبت نام و صرف زمان و هزینه بسیار، از میزان دانش و تجربه اساتید آن مرکز آموزشی در زمینه آموزش زبان آگاهی کامل داشته باشید. در مرکز آموزش آنلاین با استاد زبان آموزان می توانند قبل از ثبت نام، رزومه اساتید را به طور کامل ملاحظه نمایند و علاوه بر مشاهده نمونه فیلم نحوه تدریس استاد مربوطه از میزان تسلط استاد برشیوه های آموزش زبان اطمینان حاصل نمایند و با آگاهی کامل استاد مورد نظر را با توجه به بودجه مورد نظر انتخاب نمایند. اما شما زبان آموزان عزیز قبل از شرکت در کلاس آموزش زبان باید با انواع روشهای آموزش زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید و با توجه به نیاز خود از استاد مربوطه کمک و راهنمایی بخواهید در ادامه ما شما را با بهترین روشهایی که می تواند به آموزش بهتر و سریعتر زبان به شما کمک نماید آشنا خواهیم نمود.


بهترین روش برای تدریس زبان انگلیسی


این روزها به دلیل مزایای بسیاری که آموزش و یادگیری زبان دوم به خصوص زبان انگلیسی دارد اکثریت مردم یادگیری زبان انگلیسی را دنبال می کنند و در کلاس های خصوصی یا کلاس های نیمه خصوصی ثبت نام می نمایند. هر کدام از مدرس ها روش خاصی را برای تدریس خود در نظر می گیرند و در هر مرکز متفاوت است. این روش ها ممکن است مزایا و معایبی به دنبال داشته باشد در ادامه چند تا از بهترین روش ها را معرفی می کنیم که زبان آموزان به راحتی مباحث را یاد می گیرند.


اولین روش، روش تدریس به صورت دستوری است


یکی از رایج ترین روش های تدریس زبان انگلیسی در محیط های سنتی تدریس به صورت دستوری است. این روش به این گونه است که محوریت قواعد و قاعده های دستوری نیز باید در تدریس زبان انگلیسی به صورت زبان دوم رعایت شود که در این روش باید مدرس به زبان انگلیسی مانند زبان مادرزادی اش مسلط باشد و بتواند به خوبی آن را بیان کند.

 

دومین روش ، روش تدریسِ به صورت شنیداری است

در این روش ، محوریت تدریس بر روی عادی و طبیعی ‌ترین شکل ممکن یادگیری زبان انگلیسی یعنی یادگیری به روش شنیداری است. به عنوان مثال کودکانی که نمی توانند بنویسند و بخوانند از طریق شنیدن زبان انگلیسی خود را تقویت و به راحتی قادر به مکالمه به زبان انگلیسی می باشند. در روش شنیداری آموزش بر اساس شنیدن است و همچنین این را هم باید بگویم که تا زمانی که زبان آموز مورد نظر قواعد زبان انگلیسی را به طور صحیح آموزش نبیند در خواندن و نوشتن تسلط نخواهند یافت.
این روش همراه با تمرینات مکالمه ایی است و در شروع آموزش، زبان آموز مورد نظر بیشتر شنونده است و برای انگیزه و شوق بیشتر زبان آمو، مدرس می تواند از روش هایی چون ویدیو های دیدنی و انواع تصاویر مانند اشیا و حیوانات و غیره استفاده نمایند که به یادگیری هر چه بهتر زبان آموزان کمک بسیاری می کند. در ابتدا به زبان آموزان تصاویر داده می شود و از آن ها می خواهند که با کمک آموزش دیداری تصویر را حدس بزنند و نام آن را بگویند تا به مهارتهای دیداری و گفتاری آنها افزوده و مسلط شوند. یکی از نکات مهم در این روش تلفظ صحیح است که از اهمیت خاصی برخوردار است، به همین علت زبان‌آموز مجاز است که تلفظ صحیح را به زبان مادری خود یادداشت کند.


تدریس به صورت تک زبانه

سومین روش تدریس، تدریس به صورت تک‌ زبانه یا به عبارتی دیگر فقط انگلیسی است. یکی از رایج ترین روش ها در بین اکثریت مراکز آموزشی، روش تک زبانه است که این روش به این منظور است که زبان آموز موظف است از زمان شروع تا پایان کلاس به زبان انگلیسی صحبت کند و مجاز به مکالمه به زبان مادرزادی نمی باشد. این روش کمک بسیار بزرگی به زبان آموزان می کند و باعث می شود معنی اکثریت کلمات را متوجه شوند، تسلط بیشتری نیز داشته باشند و به راحتی و با تسلط بسیار زیاد سخن بگویند.


تدریس انگلیسی به فارسی

چهارمین روش، روش تدریس به صورت ترجمه ‌ای است. روش ترجمه ‌ای تقریبا با روش دستوری متشابه است اما تفاوت میان این دو این است که در این روش باید زبان انگلیسی بر روی زبان مادری ارجحیت داشته باشد و اگر مدرس می خواهد به این زبان تدریس کند باید به زبان مادری دانش آموزان مسلط باشد. همچنین تمامی دانش آموزانی که در آنجا حضور دارند باید با یک زبان صحبت کنند و کلاس بر روی یک زبان تسلط داشته باشد. در این روش باید مانند تمام روشهای آموزش زبان تمام نکات زبان که شامل تمامی واژگان، دستور ها ، نحوه مکالمه و نحوه خواندن و نوشتن است را مدرس در هر جلسه اشاره داشته باشد و مورد توجه قرار بگیرد. یکی از نکات مهم و کاربردی که بسیار کمک می کند استفاده نمودن از برگه های یادداشت است و کمک می کند که زبان آموز واژه گان و دستور ها را یادداشت کند و در انتها بهتر بخواند و یادگیری بهتری نیز داشته باشد باید زبان آموزان در یک طرف کلمه مورد نظر و در طرف دیگرش ترجمه آن را بنویسند تا از فراموشی ترجمه هم جلوگیری شود. مدرس در این روش نیز باید مانند روش های دستوری دیگراز زبان‌آموزان امتحان بگیرد و پرسش داشته باشد در اوایل هم پرسش ها باید به صورت زبان مادرزادی زبان آموز باشد و در مراحل بعد که زبان آموز به زبان انگلیسی مسلط شد باید به صورت انگلیسی باشد.


آموزش زبان انگلیسی به روش فراگیر


پنجمین روش، روش تدریسِ به صورت فراگیر است. یکی از مناسب ترین روش های یادگیری و تدریس زبان روشِ فراگیر است که کمک بسیار زیادی مخصوصا به بزرگسالان در یادگیری زبان می کند و مخصوصا اگر آن دانش آموز قصد مهاجرت داشته باشد و می خواهد با تسلط بالاتری صحبت کند و معنی تمامی کلمات و واژه ها را نیز بداند. این روش مناسبی برای او است و یادگیری بهتری نیزدر آینده خواهد داشت ولی این روش مناسب افراد دیگر نیز می باشد اگر می خواهید که در صحبت و تکلم زبان انگلیسی هیچ مشکل و ایرادی نداشته باشید وبه بهترین روشها و اساتید آموزش زبان از هرنقطه از دنیا در سریعترین زمان ممکن دسترسی داشته باشید به سایت آموزش آنلاین با استاد مراجعه فرمایید و یا در ساعت اداری با شماره 02122860576 و در ساعات غیر اداری از طریق واتس آپ با شماره 09914038252 با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید. گزینه های مناسبی پیش روی شما است. همین امروز اقدام نمایید فردا دیر است.

جمع بندی

زبان انگلیسی یکی از دروس بسیار مهم است. حال در این مقاله  قصد داریم که به زبان انگلیسی و بهترین روش تدریس آن بپردازیم  و  تمامی نکات  را به صورت کامل و جامع  در این باره  ارائه دهیم پس تا انتهای این مقاله  همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید.