بهترین معلم خصوصی باید چه ویژگیهایی داشته باشد

معلم خصوصی زیست

این اطلاعات برای شمایی که به دنبال معلم خصوصی برای تدریس فرزندانتان هستید، کاربردی است.
از سال های گذشته تا به امروز هنگامی که در بعضی از دروس فرزندان ما ضعیف عمل می کردند، ضرورت به کارگیری معلم خصوصی برای ما بوجود آمد. استفاده از یک استاد خصوصی مجرب و متعهد می تواند ضعف ها و کمبودهای فرزندان شما را به خوبی مرتفع سازد و دلیل آن هم ارتباط یک به یک ما بین معلم و دانش آموز است که می تواند به شناسایی نقاط ضعف و قوت دانش آموزان کمک شایانی نماید. اما همراه رسم بر این بوده که برای جبران نقاط ضعف دانش آموزان معمولا اولیا از معلم فرزند خود درخواست کمک نمایند و گزینه زیادی پیش روی آنها نبود و یا گزینه دیگر مراجعه به نزدیک ترین آموزشگاه محل و ثبت نام در کلاس خصوصی و یا نیمه خصوصی آموزشگاه ها بود.
اما با وجود گسترش علم و تکنولوژی و البته مشغله زیاد همه ما، دیگر روشهای سنتی کلاس و معلم خصوصی تغییر کرده است و شما می توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت، معلم و استاد مورد نظر را پیدا کنید و هرچه سریعتر نسبت به حل مشکل تحصیلی فرزند خود اقدام نمایید.
راه انتخابی شما، راه مناسبی است که می تواند مشکلات مختلف آموزشی را مرتفع سازد اما به شرطی که در انتخاب نوع آموزش خصوصی و همچنین معلم خصوصی که در این زمینه به کار میگیرید، نکاتی همراه شده باشد. در غیر اینصورت شما از وجود کلاس خصوصی برای بالا رفتن سطح علمی فرزند خود هم نمی توانید نتیجه مطلوب را بگیرید.

معلم خصوصی

چگونه یک معلم خصوصی کاربلد انتخاب کنیم؟

شما قبل از اینکه معلمی برای تدریس به فرزندان تان انتخاب کنید، باید هدف از تدریس به شکل خصوصی را معین کنید.
منظورمان این است که آیا آموزش به شکل خصوصی را برای آمادگی کنکور می خواهید یا برای تقویت پایه های درسی دانش آموز، یا شاید هم برای آمادگی بیشتر فرزندتان در امتحاناتی مانند تیزهوشان و یا امتحانات ورودی به مدارس نمونه، به هر حال باید هدف را از ابتدا مشخص کنید تا با توجه به آن معلم با سابقه ای را بتوانید در آن زمینه بیابید. هر کدام از دبیران و معلمان با توجه به رزومه و سابقه خود می توانند در عرصه خاصی بیشتر به دانش آموز شما کمک کنند.
در قدم بعدی آنچه که برای شما باید اهمیت داشته باشد، حتی اگر قرار است معلم خصوصی آنلاین داشته باشید، سابقه و رزومه آن معلم یا دبیر می باشد. مثلا مدرک تحصیلی و دانشگاهی خود را از کدام دانشگاه اخذ کرده اند و در چه رشته ای تحصیل کرده اند.
سابقه تدریس ایشان در چه مدارس و آموزشگاه هایی بوده و اگر ایشان سابقه تدریس در دانشگاه را هم در کارنامه خود داشته باشند، بسیار ارزنده خواهد بود.

برای بعضی از دروس پایه مانند ریاضی و فیزیک دبیرستان دبیران متخصص و تحصیل کرده آموزش و پرورش به تنهایی می توانند پاسخگوی نیازهای شما باشند و مثلا تدریس خصوصی ریاضی را به بهترین شکل ممکن برای شما ممکن سازند.
اگر قرار است برای دوره ابتدایی از معلم خصوصی استفاده کنید، بهتر این است که معلم خانم را انتخاب نمایید زیرا مشابهت بیشتری با معلم دانش آموز در مدرسه داشته و جو آموزشی بهتری را برای دانش آموز تداعی خواهد کرد.
هزینه و قیمتی که برای هر یک ساعت تدریس باید پرداخته شود، نکته بعدی است که باید در نظر داشته باشید. با توجه به سوابق دانشگاهی و کاری معلم خصوصی مدنظرتان، به طور حتم هزینه ها متفاوت خواهند بود و این امری طبیعی است. ممکن است این هزینه از حداقل ترین قیمت ها در یک جلسه تا حداکثرترین قیمت ها در نوسان باشد و همانطور که گفتیم این مسئله به سابقه و کارنامه کاری دبیر یا معلم دارد.
در بعضی موارد هم ممکن است معلم هزینه توافقی را در نظر بگیرند. معمولا این نوع از معلمان و دبیران قیمت نهایی را به رضایت بین شما و خودشان متکی می دانند.

مسئله دیگری که در این میان از جانب برخی والدین مطرح می شود، این است که معلم خصوصی باید به طور رسمی در مدرسه فعالیت داشته باشد و به بیان دیگر از کارمندان آموزش و پرورش باشد. البته استفاده از یک معلم یا دبیر که خود در مدرسه و دبیرستان مشغول به کار بوده و دارای تجربه بالایی است مسلما مناسب و دارای ارجحیت است اما در بعضی از دروس مثلا زبان، مدرسان آموزشگاههای آزاد و یا غیر آموزش و پرورشی هم می توانند به عنوان یک معلم خصوصی زبان بسیار خوب و ایده آل عمل کنند. معمولا بهترین تدریس خصوصی زبان را هم از این معلمان و اساتید شاهد هستیم.
با وجود همه مطالبی که در اینجا ذکر کردیم اما به طور حتم شناخت یک معلم خصوصی خوب و کارآمد، نیاز به گذشت زمان و دیدن نحوه عمل ایشان بستگی خواهد داشت. ممکن است بهترین معلم خصوصی هم در هنگامی که در شرایط خاصی قرار بگیرد، نمی تواند کارآمدی و تبحر خود را آنچنان که باید نشان دهد. به همین دلیل بهتر است یک یا دو جلسه و حتی در صورت لزوم بیشتر از این تعداد را برای آزمایش هر دو طرف در نظر بگیرید.
شما می توانید برای یافتن یک معلم خصوصی کارکشته از پلتفرم آموزش مجازی با استاد که در این زمینه مشغول است هم کمک بگیرید. در آموزش مجازی با استاد شما می توانید ضمن مطالعه سوابق تحصیلی و آموزشی در پروفایل اساتید خصوصی با شیوه تدریس آنها و نظرات دانش اموزان قبلی مطلع شوید و بهترین معلم خصوصی را انتخاب نمایید و مطمئن باشید که واحد پشتیبانی آموزش آنلاین با استاد همیشه همراه شما خواهد بود تا شما را در انتخاب بهترین استاد خصوصی و یا ثبت نام در کلاس نیمه خصوصی بهترین اساتید در درس مورد نظر متناسب با بودجه و زمان خود راهنمایی نماید.
. ما تا به اینجا به مسائلی راجع به خود دبیر یا معلم و میزان سابقه ایشان، پرداختیم اما طرف دیگر این موارد، دانش آموز می باشد. البته بعد از یک یا دو جلسه به طور حتم می توانید رضایت یا عدم رضایت را از دانش آموز خود بپرسید و یا به طور غیر مستقیم روند پیشرفت تحصیلی فرزندتان را پیگیری نمایید تا از انتخاب معلم خصوصی اطمینان حاصل نمایید.
بهتر است برای انتخاب معلم خصوصی و استفاده از یک دبیر و معلم با تجربه با فرزند خود هم مشورت نمایید. به طور حتم او بهتر می تواند نقاط ضعف و قوت خود را بازگو کرده و همکاری بهتری در این زمینه با شما و معلم داشته باشد.
شیوایی لحن ، فن بیان و نحوه ارتباط و تعامل معلم خصوصی با دانش اموزان از مهترین ویژگیهای یک معلم خصوصی خوب می باشد که می تواند در انتقال بهتر مفاهیم آموزشی و پیشرفت سریعتر دانش آموز کمک شایانی نماید.
در انتها باید یادآور شویم که استفاده از معلمین خصوصی به شکل آنلاین به دلیل سرعت و راحتی کار، سالهاست که در بسیاری از کشورها ترویج پیدا کرده است. این روش هم می تواند روشی مناسب برای بهتر کردن شرایط تحصیلی و علمی فرزندان شما باشد و هم مانند کلاس های خصوصی حضوری بتواند ذوق و انگیزه را در دانش آموز شما افزایش دهد.
چنانچه برای جبران نقاط ضعف تحصیلی خود و یا فرزندانتان به دنبال کلاس آموزشی و یا استاد خصوصی هستید می توانید با مراجعه به وب سایت آموزش آنلاین با استاد بهترین گزینه را انتخاب نمایید و یا در صورتیکه به مشاوره و راهنمایی نیاز دارید در ساعات اداری با شماره 02122860576 و در ساعات غیراداری از طریق واتس آپ به شماره 09914038252 با کارشناسان آموزش در ارتباط باشید.