تاثیر آموزش رباتیک در آینده شغلی کودکان

آموزشگاه رباتیک

بهتر است دیدگاه خود را تغییر دهید برخی از افراد با شنیدن کلمه ربات، به یاد ابزاری عجیب و بزرگ و احتمالاً غیر واقعی می افتند اما واقعیت چیز دیگری است. پیشرفت تکنولوژی نشان می دهد عصر حاضر که بعد از عصر کامپیوتر و عصر برنامه نویسی است احتمال دارد به اسم عصر ربات ها انتخاب شود. دنیای تکنولوژی به سرعت در حال رشد است. به نظر شما ربات و رباتیک چیست؟ اکثر افراد فکر می کنند ربات ها ماشین هایی بزرگ و تخیلی هستند اما در واقع این درست نیست ربات ها حداقل تاکنون سرگرمی کودکان ما را فراهم کرده اند و اگر اخبار تکنولوژی را پیگیری کرده باشید جاروبرقی هایی ساخته شده اند که به صورت اتوماتیک و با کمک هوش مصنوعی خانه شما را تمیز می کند البته ربات های نیز وجود دارند که توانایی تمیز کردن استخر را دارند. بازی رباتیک باعث می شود سطح خلاقیت در کودکان و نوجوانان افزایش یابد با توجه به این که در آینده یکی از شاخه های علم و فناوری را رباتیک تشکیل خواهد داد این علم جایگاه ویژه ای برای آموزش در نزد والدین پیدا کرده است با توجه به این که امروزه در واقع ایده پردازی و خلاقیت یکی از ابزارهای انسان های موفق برای رسیدن به اهداف خودشان است بررسی ها نشان داده که آموزش رباتیک کودکان باعث ایجاد خلاقیت در آن ها می شود و همین یک قدم به شکوفایی کودکان ما خواهد انجامید به هر حال آموزش رباتیک کودکان در کنار آموزش و راهنمایی موثر آینده فرزندان ما را تامین می کند.

پرورش استعدادهای نهفته

کودکان و نوجوانان یک خانواده، آینده آن خانواده و کشور را خواهند ساخت با توجه به آینده بزرگی که برای رباتیک متصور هستیم آموزش رباتیک کودکان می تواند باعث پیشرفت کشور نیز شود. برای کودکان و نوجوانان آموزش رباتیک از صفر باید انجام گردد. براساس تحقیقات آموزش ریاضیات به کودکان کاری بسیار دشوار و مشکل می باشد. آموزش رباتیک کودکان و بازی رباتیک به کودکان و نوجوانان در درک درست مفاهیم ریاضی پایه و پیشرفته کمک می کند. ارتباط گسترده ای میان رباتیک و علوم پایه وجود دارد از جمله ربات های موفق در زمینه طراحی و کاربرد می توان به مریخ نورد ناسا اشاره کرد که وظیفه کنکاش و آزمایشات مربوط به سطح مریخ و ارسال اطلاعات حاصله به زمین را دارد. کودکان با دیدن ربات های گوناگون در کلاس رباتیک کودکان و نوجوانان در محیطی طراحی شده مخصوص کودکان و نوجوانان و با توجه به این که شناخت چندانی با این وسایل ابداعی از قبل نداشته اند شناخت گسترده ای پیدا می کنند و قدرت مشاهده، تجزیه و تحلیل کودکان و نوجوانان و اطلاعات آنان در زمینه علم الکتریسیته افزایش می یابد و باعث گسترش توانایی آن ها در رشته های مهندسی در آینده خواهد شد. با نگرش به این که کلاس آموزش رباتیک کودکان و نوجوانان که مخصوص آن ها می باشد و تجهیزاتی که در آن وجود دارند برای این سنین مناسب می باشند به همین دلیل ساخت ربات برای فرزندان شما بسیار آسان و قابل درک خواهد بود.

کلاس های آموزش رباتیک به کودکان و نوجوانان در جهان


کمتر از یک دهه است که در کشورهای پیشرفته جهان روش آموزشی با نام STEM توسعه یافته است در این شیوه به نوعی سعی می شود به جای سیستم های آموزشی که به “بیهوده آموزی” شهرت یافته اند به “مهارت آموزی” بپردازند و دانش آموزان مهارت محور شوند که این روش از زندگی روزانه افراد نشات می گیرد و در آن سعی شده به جای یادگیری و حفظ مطالب، افراد قوانین زندگی را یاد بگیرند تا در زندگی خود به کار ببرند و با آزمایش این قوانین بتوانند بر آنها تسلط پیدا نمایند در کشورهای جهان که مهارت محور شده اند با پشتوانه تفکرات مناسب علم رباتیک به عنوان مهارت در نظر گرفته شده است و آموزش رباتیک کودکان به عنوان آموزشی برتر شناخته شده است که اهمیت بالایی دارد.

آموزش رباتیک در کشور ایران

در حال حاضر و به خاطر شرایط همه گیری ویروس کرونا و آلودگی هوا نباید آموزش خلاقیت و آموزش رباتیک کودکان را فراموش نمائیم و نباید اجازه بدهیم از علوم روز کودکان و جوانان ما عقب بمانند امروزه با حرکت خوبی که در این زمینه به وسیله آموزشگاه های برتر به مانند آموزشگاه با استاد(نماینده رسمی گروه بزرگ داناکو برترین شرکت طراح و سازنده بازیهای آموزشی و کمک آموزشی) رخ داده است آموزش رباتیک در خانه و به صورت آنلاین با برترین اساتید طی سرفصلهای آموزشی مطابق با اصول روز دنیا برای همه فرزندان کشور فراهم شده است ، آموزش آنلاین با استاد از اساتید مجربی جهت آموزش خلاقیت کودکان بهرمند می باشد و آموزش آنلاین صفر تا صد رباتیک بنابر سرفصل های استاندارد و به بهترین وجه ممکن ارائه می شود تا فرزندان کشورمان در آینده توان رقابت با دیگر رقبا از سایر کشورها را داشته باشند و از رقابت در زندگی آینده خود واهمه نداشته باشند.

آموزش رباتیک با اصول خاص


در کلاس های رباتیک از اولین سوال ممکن یعنی “رباتیک چیست؟” تا مهارت های کار با دست، افزایش مهارت های منطقی، حل و تفکر روی مسائل، تجسم اجسام فضایی، خلاقیت و روش های ایجاد آن، تمرکز روی انجام کار صورت می گیرد که با برنامه ای منظم و مرتب پیچیده شده است که بنابر تحقیقات صورت گرفته این مطالب روی تقویت تحصیلی دانش آموزان تاثیر شگرفی داشته است سن مناسب برای آموزش رباتیک را در جهان 5 سالگی می دانند اما در کشور ما از 6 سالگی این امر ترویج یافته است که با اهداف تعیین شده این کلاس ها برگزار می گردد هدف اصلی در برگزاری این دوره ها برای این سنین از کودکان آشنایی آن ها با قوانین ساده علم مکانیک است که در طول روز با این قوانین بسیار درگیر می باشند در سنین بالاتر سعی می شود پایه های علم الکترونیک را به کودکان آموزش می دهند که علم الکترونیک به دلیل نیاز به علوم پایه ای زیادتر مانند ریاضیات از سن 9 سالگی توصیه می شود.

کلام آخر
توجه کرده اید! در هر کشوری با توجه به امکاناتی که در نظام آموزشی موجود می باشد اکثر کودکان پرورش می یابند اما تعدادی از کودکان همیشه متفاوت از بقیه می باشند این کودکان با نگرشی مثبت و آینده نگری والدین خود موفق تر از اطرافیان می شوند کلاس های آموزش رباتیک کودکان و نوجوانان نیز نوعی آینده نگری محسوب می شود که می توانید در قبال فرزندان خود انجام بدهید در این کلاس های رباتیک فرزندانتان به دلیل فعالیت های تیمی و فردی که در زمینه های مهندسی انجام می دهند با افزایش توانایی ذهنی و درک متقابل از نحوه انجام فعالیت های مشترک در آینده در هر زمینه ای موفق خواهند شد.
شما اولیا و دانش آموزان گرامی میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در کلاسهای رباتیک آموزشگاه با استاد( نماینده رسمی داناکو در تهران ) همه روزه از ساعت 10 لغایت 17 با شماره 02122860576 تماس حاصل فرمایید.