تقویت ذهن کودک و نوجوان با دوره های هوش مالی

آموزش هوش مالی

هر فردی سرمایه های ارزشمندی را برای خود داشته و از آنها بهره می برد. یکی از مهمترین این سرمایه ها را می توان فرزندان به شمار آورد که به کمک آموزش های مختلفی که برای آنها موجود است می توان برای رشد و پرورش آنها از هر جهت اقدام کرد. یکی از انواع آموزش هایی که برای پرورش ذهن کودکان وجود دارد آموزه های مالی برای بهبود هوش مالی آنها است. چرا که اهمیت مسائل مالی برای هیچکس علی الخصوص خانواده ها پوشیده نیست و آنها می دانند در صورتی که دوست دارند فرزندشان آینده درخشانی از نظر مالی داشته باشد می بایست حتما ذهن آنها را در این راستا پرورش دهند. دوران کودکی بهترین دوران ممکن برای پرورش بچه ها در هر زمینه ای که مدنظر خانواده است بوده و به عنوان پدر و مادر می بایست از این دوران طلایی برای رشد و نمو فرزندمان بهترین استفاده را ببریم. در صورتی که شما هم دوست دارید تا این مهم را برای فرزندان خود در اختیار داشته و تقویت کنید می توانید از دوره های موجود در سایت www.baostad.com بهره مند شوید. برای کسب اطلاعات می توانید به سایت مراجعه نموده و از شرایط دوره ها مطلع شوید. در این مطلب قصد داریم تا ببینیم هوش مالی چیست و چگونه می توان به کمک دوره های هوش مالی، هوش مالی کودکان خود را تقویت کنیم. با ما همراه باشید.

هوش مالی چیست؟


حتما شما هم شنیده اید که هوش علاوه بر آنچه که ما آن را هوش میدانیم دارای جنبه های دیگری نیز هست که به آنها هوش احساسی گفته می شود. هوش احساسی خود مشتمل بر چند جنبه ی مختلف است که هر یک از آنها یک جنبه ی مختلف از ذهن را در بر می گیرند. یکی از انواع این هوش ها را می توان هوش مالی به شمار آورد که با نام Financial IQ نیز شناخته می شود. این نوع از توانایی ذهن را نمی توان به صورت معین و واحد تعریف نمود اما اگر بخواهیم کلی در این مورد صحبت کنیم اینطور می توان گفت که در صورتی که فردی بتواند در مدت زمان کوتاهی درآمد زیادی را کسب کند دارای هوش و یا سواد مالی بالایی است. شم اقتصادی را میتوان تعریف عامیانه ی هوش مالی به شمار آورد که یعنی فردی که علم و دانش لازم و نیز قدرت و توانایی این را داشته باشد که بتواند به بهترین نحو ممکن مسئله های موجود در زمینه ی اقتصاد را تجزیه و تحلیل نموده و بهترین راه حل را برای آنها ارائه دهد. در کنار این هم فرد می بایست قادر باشد تا بحران های مالی موجود را به خوبی تحت کنترل در آورده و آنها را مدیریت کنید. همه ی اینها را می توان نشانه های فردی به شمار آورد که دارای هوشی از نوع اقتصادی بسیار خوب بوده و در اصطلاح عامیانه شم اقتصادی قدرتمندی دارد. خوب است بدانید که خیلی راحت می توان این توانایی ها را در خود به وجود آورد. البته در صورتی که این اقدامات از کودکی انجام شوند قطعا بازخورد بهتری در بر داشته و می تواندن در آینده بهتر مورد استفاده قرار بگیرند. لذا در اینجاست که بحث هوش مالی کودکان مطرح شده و می بایست پدر و مادرها به کمک دوره های هوش مالی برای تقویت هوش مالی فرزندان خود اقدام کنند.

 

در دوره های هوش مالی برای کودکان چه می گذرد؟

همانطور که گفته شد بهترین کار این است که از همان ابتدای کودکی ذهن فرزندمان را با چنین موضوع هایی درگیر کرده و به وی آموزه های مالی مناسب سن خودش بدهیم تا بتوانیم به این وسیله تا حدودی در تقویت هوش مالی و ذهن وی کمک کرده باشیم و نقشی را ایفا کنیم. به این منظور می توانیم از دوره های هوش مالی که به وسیله ی مراجع مختلف نظیر مرکز آموزشی با استاد (اولین مرکز آموزش دوره های کاربردی هوش مالی کودکان و نوجوانان) برگزار می شوند بهره ببریم. این دوره ها عموما به صورت عملی و کارگاهی برگزار شده و با بیانی به شدت ساده و قابل فهم برای کودکان که متناسب با سن آنها هم هست کلیه ی مفهوم های مالی نظیر پس انداز کردن پول، اهمیت مدیریت پول و سرمایه، آشنایی با بودجه بندی و مفاهیم مرتبط با آن، هزینه یابی و سایر مواردی از این دست را بیان کرده و آنها را در این زمینه توجیه می کنند. سپس در ادامه کلیه ی فعالیت های موجود در این زمینه را به صورت عملی و تمرینی انجام می دهند و در نهایت با به پایان رساندن دوره ها کودکان و نوجوانان قادر هستند تا خیلی راحت از پس کارهای مالی خود برآمده و بتوانند ذهن خود را در این زمینه پرورش داده و به نحو احسنت از آن برای مدیریت کارهای مالی خود بهره ببرند. در مرکز آموزشی با استاد که اولین مرکز آموزش دوره های هوش مالی با شیوه داستانگویی است کلیه مباحث مالی از طریق بیان داستان های جذاب به ذهن کودکان منتقل می شود و این روش بهترین شیوه آموزش است که به این طریق تمام نکات آموزشی ملکه ذهن کودکان و نوجوانان می شود و آنها با علاقه بسیار مباحث مالی را فرا می گیرند.

تقویت هوش مالی می تواند چه اثری بر فرزند شما بگذارد؟

ممکن است برای پدر و مادرها این پرسش به وجود بیاید که در صورت تقویت هوش مالی فرزندم چه نتایجی در انتظار وی خواهد بود؟ همانطور که حتما به این موضوع دقت کرده اید در مدارس کشور ما هیچ گونه آموزشی در زمینه ی مسائل مالی وجود نداشته و کودکان ما بدون این که چنین مهارت مهمی را فرا بگیرند رشد کرده و بزرگ می شوند. همین امر می تواند منجر به این شود که آنها در بزرگسالی نتوانند از پس مدیریت هزینه ها و مدیریت مالی زندگی خود بربیایند و دچار مشکل باشند. در صورتی که هنگامی که از کودکی ذهن فرزند ما با این دست مسائل مالی آشنایی پیدا کرده و با آنها بزرگ شود خیلی راحت در آینده قادر است تا زندگی مالی خود را مدیریت کرده و از پس آن بربیاید و زندگی مالی موفقی را برای خود بسازد. چرا که تنها مورد مهم مهارت هوش مالی است که می تواند ثروت را در نهایت برای افراد به ارمغان بیاورد.
در صورتی که تمایل دارید تا از این دوره ها برای پرورش ذهن فرزند خود استفاده کنید می توانید با شماره های 02122860576 و 09914038252 جهت مشاوره و ثبت نام در دوره های هوش مالی مرکز آموزش با استاد به مدیریت خانم شه پناه که سالها در زمینه آموزش دوره های هوش مالی و مهارت های زندگی کودکان و نوجوانان فعالیت دارند تماس حاصل فرمایید.
همین حال ذهن کودکان خود را برای کارآفرینی و ثروتمند شدن پرورش دهید فردا دیر است.