راه های کسب درآمد نجومی از اینستاگرام

آموزش اینستاگرام

اینستاگرام این روزها توانسته جایگاه خوبی در دل مخاطب های اینترنتی پیدا کند و تقریبا هر کسی که با فضای مجازی و اینترنت سروکار داشته باشد به عنوان یکی از مخاطبان اصلی این شبکه اجتماعی معرفی می شود. این مسئله در کنار یک اصل مهم اقتصادی باعث شده است که این پلتفرم جذاب به عنوان یک عامل درآمد اینترنتی به خصوص برای جوانان شناخته شود.

در اقتصاد یک اصل مهم وجود دارد و آن این است که هر چقدر مخاطب شما زیادتر باشد احتمال فروش و رسیدن به سود، بیشتر است. در این فضای مجازی تقریبا به شکل نامحدود مخاطب وجود دارد. حال هر پلتفرم یا هر درگاهی که بتواند تعداد مخاطبان بیشتری از این فضای نامحدود را به اختیار خودش در بیاورد، می تواند گردش مالی خوبی نیز داشته باشد.

بر اساس همین موضوع اینستاگرام به عنوان یکی از مهمترین و پر مخاطب ترین پلتفرم های اینترنتی توانسته توجه فعالان اقتصادی و انواع بنگاه های تجاری بزرگ و کوچک را به خود جلب کند. اگر دقت کرده باشید بسیاری از برندهای مطرح در هر حوزه ای به نحوی در این فضا فعالیت می کنند. بنابراین به سادگی می توان به این نتیجه رسید که کسب درآمد از اینستاگرام به صورت نجومی بر اساس قواعد و اصول اقتصادی کاملا ممکن و شدنی است. اما سوال اصلی این است که چگونه؟ در واقع داشتن اکانت اینستاگرام یا پیج اینستاگرام اولین قدم از این مسیر محسوب می شود و برای رسیدن به نقطه پولسازی با اینستاگرام مسیر نسبتا طولانی وجود دارد.

 

کلاس آموزش اینستاگرام

مهمترین نکته در آموزش اینستاگرام

مهمترین و اولین نکته ای که شما باید در این مسیر بدانید و به آن باور داشته باشید این است که مخاطب مهمترین و تنها چیزی است که شما دارید. بنابراین شما باید تمام اهداف خودتان را بر اساس ویژگی های پلتفرم مذکور بر اساس جذب مخاطب  و نگهداری آن قرار دهید.

این سخن شاید برای شما یک سخن عادی و بدیهی باشد. اما بیایید کمی بیشتر در این باره با یک دیگر صحبت کنیم. بسیاری از مشاغل به صورت حقیقی مجبور هستند که رابطه ای متوازن میان هزینه ها و درآمدها داشته باشند و انواع فاکتورهای مختلف به جز جذب و نگهداری مخاطب را در نظر نگه دارند. اما در یک پلتفرم مجازی که تقریبا هیچ هزینه ای به صورت پایه ای وجود ندارد، عملا تنها فاکتور موثر تنها خود مخاطب است.

بنابراین شما اگر می خواهید به صورت مستقیم از این پلتفرم درآمد زایی داشته باشید باید قبول کنید که مخاطب تنها دارایی شما محسوب می شود.

اما نکته ای که وجود دارد این است که مخاطب های شما تنها و تنها انسان ها هستند. انسان موجودی غیر قابل پیش بینی است و شما نمی توانید به صورت صد درصدی تمام رفتار آن را چه در اینستاگرام و چه سایر موارد و بعدهای زندگی پیش بینی کنید. از طرف دیگر سلیقه ها و نقطه نظرات هر انسان با انسان دیگر کاملا متفاوت است. این دو نکته بسیار مهم و البته پنهان در مورد مخاطب باعث می شود که ما به گام بعدی آموزش ثروت سازی در اینستاگرام برسیم، گامی تحت عنوان ” حرکت هدفمند “.

حرکت هدفمند در اینستاگرام

همانطور که در بالاتر بیان کردیم دنیای مجازی دنیایی تقریبا نامحدود از مخاطب است. از این رو این موضوع می تواند هر کسی را درگیر این توهم کند که می تواند درصد بزرگی از این مخاطب ها را از هر نوع و قشری به سمت خود جذب کند. این در حالی است که محبوب ترین افراد در اینستاگرام نیز قادر به انجام این چنین کاری نیستند.

از این رو شما باید به صورت هدفمند دست به جذب مخاطب بزنید. در کلام ساده تر شما زمانی موفق خواهید شد که مخاطبان خودتان را به صورت مشخص و هدفمند انتخاب کنید. در این حالت هم مخاطب بیشتری جذب شما می شود و هم این که این مخاطب ها فعال خواهند بود. از نظر اینستاگرام داشتن مخاطب فعال می تواند مهمترین عامل برای دیدن شدن و بزرگ شدن آن صفحه باشد.

اما انتخاب هدفمند به چه معنی است؟ در واقع انتخاب هدفمند اینگونه است که شما باید بر اساس نحوه فعالیتی که در نظر دارید و همچنین بر اساس موضوعاتی که قرار است برای آن تولید محتوا داشته باشید، دست به انتخاب مخاطب و شروع برای جذب آن کنید.

این که از یک مخاطب عمومی بخواهید که بیاید و درباره موضوعات تخصصی مانند آهنگری و … صفحه شما را دنبال کند، یک خواب و خیال است! در واقع شما باید مخاطب را بر اساس نیازش انتخاب کنید. نیاز مخاطب می تواند به شما سر نخ های خوبی بدهد. شما هر چقدر بتوانید این نیاز را بهتر و دقیق تر تشخیص بدهید همانقدر می توانید نسبت به جذب درصد بالایی از مخاطبان اینستاگرام امیدوار تر باشید.

اینستاگرام یک محیط تعاملی است!

نکته مهم دیگری که باید در این جا شما به آن توجه داشته باشید این است که یکی از دلایل مهمی که باعث شده است اینستاگرام تبدیل به یک پلتفرم جذاب شود، تعاملی بودن آن است. یعنی صاحب یک اکانت فارغ از تعداد مخاطبینی که در اختیار دارد قادر است با آن ها به صورت زنده وارد تعامل شود. این موضوع برای مخاطب نیز جذابیت خاصی دارد. همین اتفاق باعث شده است که کم کم مخاطب این محیط را تنها بر اساس تعامل آن بشناسد. پس اگر شما می خواهید درآمد خوبی از این محیط داشته باشید، به مخاطب بالایی نیاز دارید.

برای این که بتوانید این درصد بالای مخاطب را جذب خود کنید باید نیاز مخاطب را بشناسید و این به دست نمی آید مگر این که بتوانید به درستی از امکان تعامل در اینستاگرام استفاده کنید.

در نظر داشته باشید با تمامی این حرف هایی که در اینجا زدیم، هر روز تعداد افراد بیشتری وارد این حوزه می شوند و این امر عملا شروع به رشد در این محیط را سخت تر کرده است. پس سعی کنید کمی هم حوصله به خرج بدهید و به دنبال یک شبه پول دار شدن نباشید. به هر حال هر درآمدی زحمت خاص خودش را دارد.

راه های متداول کسب درآمد از اینستاگرام

اگر بخواهیم به طور مشخص تر در مورد راه های کسب درآمد از اینستاگرام صحبت کنیم می توانیم بر اساس تمام صحبت های بالا به چند نمونه مشخص اشاره کنیم.

تبلیغات: تبلیغات برندها و شرکت ها و انواع بنگاه های تجاری کوچک بزرگ می تواند مهم ترین و شاید ساده ترین راه درآمد زایی در اینستاگرام باشد. در واقع یک صفحه یا اکانت اینستاگرام هر چقدر دنبال کننده و بازدید کننده بیشتری داشته باشد موقعیت بهتری برای تبلیغات ایجاد می کند.

فروشگاه های آنلاین: عدم نیاز به کسب مجوزهای گوناگون و همچنین عدم نیاز به یک مکان حقیقی و خاص مانند مغازه باعث شده است ایجاد یک فروشگاه آنلاین ساده تر و البته پر سودتر باشد. به سبب گسترده بودن طیف مخاطبان در اینستاگرام عملا شما می توانید هر خدمت یا محصولی را در این پلتفرم به فروش برسانید.

آموزش: آموزش و در اختیار گذاشتن اطلاعاتی خاص که نمی توان به صورت عادی در سطح اینترنت پیدا کرد می تواند راه دیگری برای کسب درآمد در اینستاگرام باشد.

در کلام ساده تر هر نیاز پنهان یا آشکاری که انسان ها دارند می تواند موقعیت مناسبی برای کسب درآمد در این پلتفرم محسوب شود.