طرز تهیه کالباس خانگی راحت و خوشمزه

تهیه کالباس مرغ در منزل با بهترین و مرغوبترین مواد اولیه یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای حفظ سلامت خانواده انجام دهید ،کالباس مرغ یکی از فراورده های گوشت مرغ است که می توانیم از آن در تهیه انواع غذاهای فست فودی استفاده کنیم، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کالباس خانگی در ادامه با سایت آموزشی با استادهمراه باشید.

مواد لازم کالباس
سینه و ران مرغ هر کدام ۱ عدد
تخم مرغ ۱ عدد
نشاسته ذرت ۳ قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای ½ فلفل کوچک
روغن مایع ۵۴ قاشق غذاخوری
هویج ۳ عدد
مغز پسته ۲ قاشق غذاخوری
قارچ ۶ عدد
سیر ۲ حبه
سس خردل ۱ قاشق چایخوری
سس کچاپ ۱ قاشق چایخوری
ادویه های کالباس
فلفل سیاه ½ قاشق مرباخوری
آویشن ½ قاشق مرباخوری
دارچین ½ قاشق مرباخوری
جوز هندی ½ قاشق مرباخوری
فلفل قرمز ½ قاشق مرباخوری
زنجبیل ½ قاشق مرباخوری
پاپریکا ½ قاشق مرباخوری
پودر تخم گشنیز ½ قاشق مرباخوری

طرز تهیه کالباس خانگی
مرحله اول
برای تهیه کالباس مرغ خوشمزه ابتدا یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب شروع به جوشیدن کند، سپس هویج و قارچ ها را به صورت نگینی خرد می کنیم و درون یک آبکش فلزی می ریزیم.

مرحله دوم
در این مرحله آبکش را روی درب قابلمه قرار می دهیم تا هویج و قارچ با حرارت بخار آب بپزند. در ادامه گوشت مرغ بدون پوست و استخوان را درون میکسر یا مخلوط کن می ریزیم و به خوبی میکس می کنیم تا یکدست شود.

مرحله سوم
حالا سیر را به همراه تخم مرغ، نشاسته ذرت، نمک، فلفل سیاه، آویشن، دارچین، جوز هندی، فلفل قرمز، زنجبیل، پاپریکا، پودر تخم گشنیز و روغن مایع را به مخلوط کن اضافه کرده و مجددا مواد را میکس می کنیم تا یکدست شوند.

مرحله چهارم
حالا مایه کالباس را از مخلوط کن خارج می کنیم و درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه فلفل دلمه ای را به صورت نگینی خرد می کنیم و به همراه پسته، هویج، قارچ، سس کچاپ و سس خردل به کاسه اضافه می کنیم.
مرحله پنجم
در این مرحله مواد را با دست مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در ادامه روی سطح کار سلفون پهن می کنیم و مایه کالباس را درون سلفون قرار داده و آنرا به صورت رول بین چند لایه سلفون می پیچانیم.
مرحله ششم
باید به صورتی سلفون را روی مایه کالباس قرار دهیم که هیچ گونه هوایی وارد نشود. در نهایت دو طرف سلفون را مانند شکلات جمع می کنیم و با نخ به خوبی می بندیم تا در زمان پخت آب وارد سلفون و مایه کالباس نشود.

مرحله هفتم
در این مرحله یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم، سپس روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب جوش بیاید. پس از اینکه آب به نقطه جوش رسید، حرارت را کم می کنیم و رول کالباس را درون آب جوش قرار می دهیم.
مرحله هشتم
برای پخت کامل کالباس حدود دو ساعت زمان نیاز است. پس از اینکه کالباس به طور کامل پخت آنرا از آب جوش خارج می کنیم، سپس به مدت ۶ ساعت در یخچال قرار می دهیم. در نهایت کالباس را از یخچال خارج کرده و برش می زنیم.

منبع :سایت نکته چی
https://noktechi.ir/