طرز تهیه کیک نشاسته ای ساده و خوشمزه

کیک نشاسته ای یکی از انواع کیک های ساده و خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که معمولا به عنوان میان وعده تهیه می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله در ادامه با وب سایت آموزش آنلاین با استاد همراه باشید تا به روشی آسان و سریع این کیک خوشمزه را به شما آموزش دهیم.

آرد ۲ پیمانه
نشاسته ذرت ½ پیمانه
روغن مایع ۱ پیمانه
شکر ۱ پیمانه
تخم مرغ ۴ عدد
آب ۱ لیوان
آب لیمو ترش ۵ قاشق غذاخوری
رنده پوست لیمو ۱ قاشق غذاخوری
بکینگ پودر ۱ قاشق مرباخوری
وانیل ¼ قاشق چایخوری
پودر کاکائو ۲ قاشق غذاخوری


طرز تهیه کیک نشاسته ای

مرحله اول

برای تهیه کیک نشاسته ای خوشمزه ابتدا فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا به طور کامل گرم شود. در ادامه قالب مورد نظرمان را با کاغذ روغنی با روغن جداکننده کیک به طور کامل پوشش می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله تخم مرغ را به همراه شکر و وانیل داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و با همزن به مدت ۵ دقیقه مخلوط می کنیم تا بافت مواد کشدار و رنگشان کرم شود. در ادامه آب را اضافه می کنیم و ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

حالا رنده پوست لیمو و آب لیمو ترش را به ترتیب اضافه کرده و هر کدام را ۳۰ ثانیه مخلوط می کنیم. در ادامه آرد را به همراه نشاسته ذرت و بکینگ پودر با هم ترکیب می کنیم تا یکدست شوند، سپس یک مرتبه الک می کنیم.

مرحله چهارم

در این مرحله ترکیب آرد را مجددا درون الک می ریزیم، سپس روی مواد درون کاسه الک می کنیم و با لیسک مخلوط می کنیم تا مایه کیک یکدست شود. در ادامه دو سوم از مایه کیک را درون قالب می ریزیم.

مرحله پنجم

حالا باقیمانده مایه کیک را با پودر کاکائو مخلوط می کنیم، سپس آنرا نیز به قالب اضافه می کنیم. در ادامه قالب را به مدت ۴۵ تا ۵۵ دقیقه در طبقه وسط فر که از قبل گرم کرده ایم قرار می دهیم تا به طور کامل بپزد.

مرحله ششم

پس از گذشت ۴۰ دقیقه در فر را باز می کنیم و کیک را با خلال دندان یا سیخ چوبی تست می کنیم و در صورت که پخته بود از فر خارج می کنیم. در نهایت پس از اینکه کیک خنک شد، آنرا از قالب خارج کرده و برش می زنیم.

اکنون کیک شما آماده است و می توانید در کنار خانواده از خوردن یک کیک ساده و خوشمزه لذت ببرید

نوش جان

گردآوری :وب سایت آموزش آنلاین با استاد

منبع :وب سایت چی شی

https://chishi.ir