معرفی انواع کلاس خلاقیت کودکان

کلاس آنلاین

وقتی مهارت های اساسی را که بچه ها برای موفقیت در مسیر تحصیلی خود نیاز دارند، در نظر می گیریم، عمدتا اهداف اصلی مانند: صحبت کردن، خواندن، نوشتن، شمارش و .. را در نظر می گیریم. بسیاری از والدین معتقدند که خلاقیت در کودکان، توانایی ذاتی افراد خاص با استعدادهای غیر معمول است. در حقیقت چنین نیست و خلاقیت هیچ ارتباطی با استعدادهای هنری یا موسیقی ندارد. به عبارتی در پاسخ به اینکه خلاقیت چیست؟ باید گفت که خلاقیت، یک روش تفکر و بیان است که به کشف و اختراع چیزهای جدید می پردازد و برای تخیل و ابتکار به ما انگیزه می دهد.

آکادمی خلاقیت با استاد

کودکان خلاق متولد شده اند و تخیل روشن و شیوه های بی نظیر در بیان خود دارند. کودکان از همان سنین پایین توانایی چالش، سوال و کشف دارند. آنها برای یافتن ایده های جدید، ذهن و قلب خود را باز نگه می دارند، ایده ها را تجربه می کنند و با آنها ارتباط برقرار می کنند. کودکان از 2 سالگی به بعد توانایی دیدن مسائل از منظر جدید را دارند، مسئله ای را پیدا می کنند که هیچ کس نمی تواند حتی تصور کند و برای حل آن به تصمیمی غیرمعمول و در عین حال موثر می رسند.
هر کودکی خلاق متولد می شود، اما اگر این خلاقیت و انرژی به درستی هدایت نشود، به شدت کاهش می یابد. به همین دلیل کودکان باید از سنین پایین از طریق کلاس خلاقیت و مربیان حرفه ای، آموزش ببینند تا بتوانند استعدادها و مهارتهای خود را کشف کنند و در آینده فردی موفق باشند.

 

آـموزش چرتکه

 

اهمیت کلاس خلاقیت در کودکان

کلاس خلاقیت کودکان چیست؟ کلاس خلاقیت کودکان در حقیقت فضایی است که به کمک برنامه های مدون و مربیان مجرب به تشویق کودکان برای امتحان ایده های جدید می پردازد که عامل مهمی در رشد فکری، جسمی و عاطفی آنها است. هر آنچه بچه ها درباره خود تجربه می کنند و کشف می کنند، در رشد بیشتر آنها تاثیر دارد. باید دقت نمود که آموزش خلاقیت باید بر اساس یک برنامه موثر و کارا شکل گیرد زیرا بدون یک برنامه صحیح و مربیانی حرفه ای ممکن است کودکان گمراه شوند و یا از یک فعالیت خسته شوند و برای رسیدن به آن انگیزه ای نداشته باشند. اهداف کلاس خلاقیت در رشته های مختلف شامل موارد زیر است:
هندسه یکی از نقاط ضعف اکثر افراد است. مشخص شده که اوریگامی در درک مفاهیم هندسی و فرمول ها موثر است. اوریگامی روش های دیگر یادگیری را تحریک می کند و ثابت شده که با استفاده از یادگیری عملی، مهارتهای تجسم فضایی را بهبود می بخشد.
استعداد کودکان خود را حتی از سنین 3 سالگی شما می توانید در کلاسهای مهندسی خلاقیت کشف کنید از فواید شرکت در کلاسهای مهندسی خلاقیت میتوان به افزایش توانایی های مغزی کودک ،کمک به رشد و بلوغ ذهنی ،افزایش مهارت های عملی ، تحریک تفکر نوآورانه و خلاقانه در کودک اشاره نمود.
یکی از بهترین روش هایی که امروزه در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، آموزش محاسبات ریاضی با استفاده از چرتکه است. فواید آموزش چرتکه به کودکان تنها به بحث محاسباتی تمام نمی شود از مهترین فواید آموزش چرتکه میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • اعتماد به نفس کودکان در محاسبات افزایش می دهد.
  • محاسبات ذهنی را که یک منبع بی نهایت است را افزایش می دهد.
  •  حس موفقیت را در کودکان و دانش آموزان تقویت می کند.
  •  باعث توسعه فوق العاده سمت راست مغز می شود.
  •  به توانایی ذهنی بیشتر کودک و نوجوان منجر می شود.
  •  تفکر بصری را بهبود و تقویت می نماید.
  •  باعث افزایش توانایی حل مسائل می شود.
  •  ظرفیت حافظه را بهبود می بخشد.
  •  تمرکز و استقامت روانی را بهبود می بخشد.


در دنیای امروز که فناوری دارای اهمیت بالایی است ، آموزش علوم آینده به دانش آموزان بسیار مهم و انجام آن کاری است ارزشمند برای ساختن نسلی تازه . آموزش رباتیک از دوران کودکی و خصوصا دوران دانش آموزی میتواند همواره تفکر خلاق آنها را پرورش داده و ذهن دانش آموزان را به سمت ابتکار و تفکر سوق دهد.
رباتیک از جمله رشته ها و فناوری های مدرن روز می باشد که در بسیاری از حوزه های تکنولوژی دارای اهمیت ویژه و کاربردی است. این رشته در بسیاری از کشور ها جزو دروس آموزشی در مدارس به کودکان و دانش آموزان آموزش داده می شود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. فواید آموزش رباتیک به کودکان از این جهت که دنیای کاملا جدیدی را رو به روی آنها قرار می دهد که فرصت بروز خلاقیت داشته باشند مهم است، فرصتی که شاید ایجاد آن در آینده رخ ندهد. از دیگر مزایای آموزش رباتیک می توان به افزایش ضریب هوشی کودکان اشاره کرد همچنین رباتیک روشی موثر برای آموزش برنامه نویسی به کودکان میباشد علاوه بر آن آموزش رباتیک مهارت های لازم برای آینده شغلی کودکان و نوجوان را در رشته های مهندسی فراهم می کند و این رشته بینهایت در ایجاد انگیزه در دانش آموزان موثر است. بنا به اظهارات اولیا دانش آموختگان دوره های پیشین آموزشگاه با استاد این رشته بسیار برای کودکان و نوجوان جذاب و سرگرم کننده است.
دومینو فعالیت دیگری است که در افزایش خلاقیت و یادگیری بیشتر و تقویت ذهن کودکان و نوجوانان بسیار موثر است.
روبیک یک نوع پازل است که نیازی به مراجعه به یک کتابچه راهنمای دستورالعمل ندارد و برای رسیدن به راه حل هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد. کودک با استفاده از روش آزمون و خطا، اهمیت هر حرکتی را که می تواند او را به راه حل نزدیک کند یا باعث شکست او شود، یاد خواهد گرفت. کودک سعی خواهد کرد با تمرکز بر الگوهای مختلف معما را حل کند. چندین روش حل مسئله وجود دارد و روبیک به کودک می آموزد که با پشتکار، حوصله و تمرکز بر مسائل غلبه کند.

 

آموزش روبیک در آموزشگاه با استاد

نقاشی در کودکان خردسال نه تنها به رشد خلاقانه آنها کمک می کند بلکه باعث تحریک مغز آنها نیز می شود. تحریک مغز کودکان همچنین می تواند به رشد دیگر اعضای بدن آنها کمک کند. بچه های کوچک تر می توانند از هنرها و ابزارهای نقاشی برای بیان افکاری استفاده کنند که هنوز قادر به اشتراک گذاری کلامی آنها نیستند.
با بودن در یک محیط خلاق، کودکان یاد می گیرند که با هم تعامل داشته باشند. شعر خوانی، قصه گویی، ورزش و بازی و نمایش موجب توسعه مهارت های ضروری اجتماعی مانند ارتباط، همدردی و احترام است.
توسعه دانش ریاضی کودک در آغاز مهد کودک، موجب پیشرفت تحصیلی در مقاطع بعدی میشود. ریاضی به بعدهایی مانند اندازه گیری، مرتب سازی، ساختن، مشاهده الگوها، مقایسه و توصیف محیط تاکید می کند.در کلاسهای ریاضیات ذهنی که ویژه گروه سنی 9 تا 14 سال با کتابهای کاملا تخصصی طراحی شده است و در آموزشگاه با استاد تدریس میشود دانش آموزان میتوانند به سرعت محاسبات ذهنی را انجام دهند که این عمل موجب تقویت حس اعتماد به نفس و انگیزه یادگیری بیشتر در آنها میشود.
معماری نه تنها در کودکان بلکه در همه هنرجویان تاثیر بسزایی دارد. هر عنصر و مواد در این رشته بر روی ابعاد روانشناختی کودکان تاثیر می گذارد. رشد روانی ما به عوامل داخلی و خارجی بستگی دارد. مهارت معماری بر شناخت، بلوغ مهارت ها، احساسات، آرمان ها، آرزوها، احساسات یا عقاید موثر است.

آموزشگاه بااستاد

آکادمی خلاقیت بااستاد (baostad)، با آموزش اصولی و مطابق با استانداردهای آموزشی و به کمک مربیان حرفه ای خود به آموزش خلاقیت می پردازد تا کودکان و نوجوانان با سبک های مختلف یادگیری، سوابق تحصیلی و مهارت های تحصیلی و اجتماعی مختلف را برای کشف و تقویت استعدادهای خود تقویت کنند.این مجموعه هیچگاه رسالت بزرگ خود را که همان پرورش خلاقیت و استعداد کودکان و نوجوانان این مرز و بوم میباشد را حتی در شرایط کرونا و آلودگی هوا ترک نکرده است و با برگزاری کلاسهای آنلاین کمک شایانی در جهت پیشبرد اهدف مجموعه برداشته است.

مجموعه بااستاد بر اساس مهارتها و سوابق تحصیلی کودک، برنامه های ویژه طراحی می کند
این مجموعه با اساتید مجرب که دائما در حال بروزرسانی اطلاعات خود برای انطباق با استانداردهای آموزشی روز دنیا هستند، رشته های مختلفی مانند هوش مالی ،رباتیک، کامپیوتر، معماری، دومینو، اوریگامی، روبیک، داناکیدز، محاسبات سریع ریاضی، نقاشی، لیوان چینی، قصه گویی ، مهندسی خلاقیت و چرتکه و …. را برای کلاس خلاقیت کودکان برگزار می کند. علاوه بر این، موسسه در شرایط فعلی و برای افرادی که توانایی حضور در کلاس ها را ندارند نیز تمهیداتی را در نظر گرفته است و برای تمام دوره ها کلاس آنلاین خلاقیت برگزار می کند این موسسه برای کودکان 3 ساله هم کلاس قصه گویی آنلاین و مهندسی خلاقیت که پیش مقدمه آموزش رباتیک می باشد را دارد و به صورت اصولی و هدفمند به پرورش قدرت خلاقیت کودکان می پردازد.
خانواده ها نقش اساسی در پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان دارند، به همین علت در مجموعه بااستاد، کارگاه هایی برای والدین نیز برگزار می شود تا بتوانند برای کودکان خود آموزش خلاقیت در خانه را داشته باشند. کودکان و نوجوانان تنها بخشی از زمان خود را در کلاس ها می گذرانند و بقیه زمان خود را در خانه و مدرسه هستند. بنابراین والدین می توانند از طریق آموزش های صحیح خلاقیت در خانه به کودکان خود برای رشد بیشتر کمک کنند و علاوه بر این می توانند در هدایت فرزند خود نیز نقش مستقیم داشته باشند.و با شرکت در کارگاههایی مانند خودشناسی، خویشتنداری و … الگوی خوبی برای فرزندان خود باشند.