ویژگی های کلاس آموزش ریاضی خوب چیست؟

معلم ریاضی آنلاین

آموزش ریاضی در دنیای امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین نیازهای هر دانش آموز و دانشجو شناخته می شود و چه بسا که آموزش آنلاین نیز به بستری مناسب برای تدریس و آموزش تبدیل شده است. اما شاید با خود فکر کنید که شاید برای آموزش ریاضی، فضای آنلاین به اندازه کافی مناسب نباشد و اطلاعات را به درستی به دانش آموزان نرساند.
اما این باور غلط است. در بسیاری از موارد، آموزش آنلاین نسبت به آموزش حضوری تاثیر بیشتری دارد. ما در آموزشگاه آنلاین بااستاد فرصت یادگیری ریاضی را با تمام ویژگیهای یک کلاس حضوری و چه بسا فراتر از آن را برای شما فراهم می کنیم. اما قبل از ثبت نام و ورود به کلاس، لازم است ویژگی های اصلی کلاس آموزش ریاضی را بدانید.

ویژگی های کلاس آموزش ریاضی


آموزش ریاضی در میان بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان اهمیت دارد و همین عامل سبب شده است که آنها برای یادگیری و تقویت این توانایی به سراغ آموزش های آنلاین بروند. کلاس های آموزش ریاضی نیاز به ویژگی های موثری دارد که در ادامه به آنها می پردازیم:


دانش آموزان هدفمند حرکت می کنند.


یک کلاس آموزش ریاضی اهدافی برای دانش آموزان تعریف می کند. این اهداف شامل انتظاراتی است که دانش آموزان از معلمان خود دارند و به آنها اجازه می دهد تا بدانند که برای فلان روز چه چیزی باید یاد بگیرند. تجربه ها نشان می دهد که دانش آموزان زمان بیشتری را صرف انجام مسائل ریاضی به جای گوش دادن به صحبت های طولانی معلم می کنند.
یک کلاس ریاضی به کودکان، نوجوانان و دانش آموزان کمک می کند تا به اهداف دست پیدا کنند. یکی از مهمترین ویژگی های کلاس آموزش ریاضی، ارزیابی مکرر است. معلمان می توانند در هر زمانی (ابتدا، میانه و آخر کلاس) دروس ریاضی را برای دانش آموزان ارزیابی کنند. این ارزیابی می تواند شامل یک پرسش و پاسخ شفاهی یا نوشتاری باشد!

گروه بندی انعطاف پذیر

یک کلاس آموزش ریاضی زمانی موثر واقع می شود که دانش آموزان در گروه های جداگانه کار کنند. تنظیم گروه های انعطاف پذیر این فرصت را به دانش آموزان می دهد تا با معلم و حتی شریکان خود رقابت سازنده ای داشته باشد. معمولا در فضای مجازی کلاس ها و حتی فضای حضوری آنها، محیط هایی برای انجام امور فردی و امور گروهی تنظیم شده است.
در برخی موارد، دانش آموزان باید وقت کافی برای یافتن پاسخ های مسائل ریاضی داشته باشند. خواه این زمان صرف جستجوی فردی باشد یا مشورت گروهی !
گروه های کلاسی سبب می شود که افراد نسبت به فضای بیرون از کلاس و در اجتماع نیز همکاری و همدلی داشته باشند.
محیط امن
دانش آموزانی که سر کلاس آموزش ریاضی حاضر می شوند، دقیقا می دانند که باید بعد از ورود به کلاس چه کاری انجام دهند!
آنها خود را برای انجام تکالیف آماده می کنند و این امر به دانش آموزان می فهماند که معلم بعد از ورود آنها به کلاس چه انتظاراتی از آنها دارد ! در واقع در برخی موارد، پیش بینی و انتظارات صحیح سبب می شود که دانش آموزان سر کلاس احساس امنیت داشته باشند. معلمی که به طور همزمان با عملکرد دانش آموزان در برابر مشکلات و بازی های مشارکتی در کلاس سروکار دارد، و یا روی مفاهیم مربوط به ریاضیات به صورت جداگانه کار می کند، به ایجاد یک محیط امن و موثر کمک می کند.
زمانی که دانش آموز سر کلاس احساس امنیت کند، نسبت به حل مسائل جرات بیشتری پیدا خواهد کرد و از شکستن نخواهد نترسید.

معمولا دانش آموزانی که سر کلاس آموزش ریاضی قرار دارند، از روش های مختلفی برای حل مسائل استفاده می کنند. آنها با دسترسی به مطالب و ابزار مورد نیاز، نسبت به حل مسائل مشتاق تر می شوند. ممکن است برخی از دانش آموزان برای حل مسائل از کاغذ و قلم استفاده کنند، این در حالی است که برخی دیگر، حل ذهنی را ترجیح می دهند و برخی دیگر نیز از ابزارهای کمک ریاضی استفاده می کنند.
دانش آموزان در آموزش آنلاین می توانند از هر ابزاری و روش که می خواهند استفاده کنند. یکی از موثرترین ویژگی های کلاس آموزش ریاضی در متنوع بودن روش های حل مسائل است.

امکان گفتگوی متنی
یکی از مزایای آموزش آنلاین در این است که دانش آموزان و دانشجویان می توانند بدون هیچگونه اضطرابی به بیان نظرات خود بپردازند. معلم نیز می تواند با بررسی نظرات، آنها را بیشتر بشناسد و متناسب با ویژگی های آنها تصمیم گیری کند.
ارائه بازخورد سریع
آموزش آنلاین ریاضی این فرصت را به دانش آموزان می دهد تا از وقت خود به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند و آنها می توانند با مراجعه آنلاین به معلم، مسائل را در سریعترین زمان ممکن حل کنند.
امکان یادگیری از طریق نرم افزار و سخت افزار
آموزش ریاضی از طریق فضای آنلاین این فرصت را به دانش آموز می دهد تا به طور همزمان، نحوه استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهای مربوطه را بیاموزند و در حل مسائل از آنها استفاده کنند.
افزایش قدرت تصمیم گیری و تحلیل دانش آموزان
فرقی نمی کند که شما در یک کلاس معمولی درس ریاضی باشید یا کلاس آنلاین ریاضی !
به طور کلی، ریاضی و حل مسائل آن این فرصت را به دانش آموزان می دهد تا قدرت تحلیل بالایی تجربه کنند. زمانی که آنها از راه حل های مختلف به جواب درست مسائل میرسند، این امر می تواند قدرت تصمیم گیری آنها را تقویت کند و در زندگی روزمره بسیار تاثیر گذار باشد.

آموزشگاه آنلاین بااستاد


آموزش ریاضی در میان دانش آموزان از اهمیت زیادی برخوردار است و تقریبا به یک نیاز جهانی تبدیل شده است؛ زیرا بیشتر مسائل تنها از راه ریاضی حل می شوند و بسیاری از رشته ها و گرایش های دانشگاهی و کاری به ریاضی متصل است.
در این میان ممکن است که آموزش های مدرسه یا دانشگاه کافی نباشد، اینجاست که آموزشگاه آنلاین بااستاد به کمک شما می آید. آموزشگاه آنلاین بااستاد، بهترین آموزشگاه ریاضی و آموزشگاه مجازی ریاضی در تهران است که متشکل از اساتید بهترین دانشگاه های ایران از جمله دانشگاه تهران و علم و صنعت است که علاوه بر برگزاری کلاسهای حضوری در دانشگاه علم و صنعت ، با برگزاری دوره های آموزش آنلاین ریاضی (مانند آموزش کلاس اول ریاضی و آموزش کلاس هفتم ریاضی) به صورت خصوصی و نیمه خصوصی این فرصت را به شما می دهد تا کلاس ریاضی موثر داشته باشید و به بهترین نتیجه در امتحانات پایان ترم دست یابید.
شما اولیا و دانش آموزان عزیز میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام همه روزه از ساعت 10 لغایت 17 با شماره های 02122860576-09914038252 با کارشناس واحد آموزش ریاضیات تماس حاصل فرمایید.
یادگیری پایان ندارد…