چگونه هوش مالی کودکان خود را افزایش دهیم؟

آموزش هوش مالی به کودکان

در دنیایی زندگی میکنیم که با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی، هر روزه میزان مشکلات مادی بیشتر میشود و بسیاری از افراد در جوامع مختلف به سختی با چالش های مالی دست و پنجه نرم میکنند. حقیقت آن است که هر روز تعداد آمار کسانی که دچار مشکلات مالی هستند، افزایش پیدا میکند و این آمار مختص یک جامعه و یک محیط خاص نمی باشد که بتوان با تغییر محیط زندگی آن را تغییر داد. آیا تاکنون در مورد هوش مالی کودکان و نوجوانان چیزی شنیده اید؟ شما میدانید هوش مالی چیست و نقش آن در بهبود
اگر به جوامع پیشرفته و توسعه یافته نیز نگاه کنید، به خوبی می بینید که در همه جای دنیا آمار فقر وجود دارد. آیا میتوان در چنین مواردی دولت را محکوم کرد که به دلیل کم کاری دولت ها موضوع فقر پیش آمده است؟ مدیر آموزشگاه با استاد که از مدرسین با سابقه دوره های هوش مالی کودکان و نوجوانان آموزشگاه با استاد میباشند در پاسخ به این پرسش اینگونه عنوان می نمایند که مسلما نمی توان چنین محکومیتی را صحیح دانست؛ چرا که بسیاری از افرادی که در همان جامعه زندگی می کنند هم دارای شرایط مالی نسبتا مطلوبی میباشند. حقیقت آن است که بیشتر جامعه شناسان و روانشناسان، مهمترین عامل نجات جامعه بشری را در آموزش های مربوط به افزایش هوش مالی میدانند. این آموزش ها به افراد کمک میکند تا برنامه ریزی صحیح و دقیقی برای خرج کردن پول خود داشته باشند و بتوانند شرایط مالی خود را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنند.
شاید شما نیز تاکنون افرادی را دیده باشید که در ابتدا دارای وضعیت مالی بسیار مطلوبی بوده اند و امکانات بسیار زیادی در زندگی خود داشته اند اما به مرور زمان تمامی این امکانات را از دست میدهند و شرایط مالی آنها بسیار نامساعد می گردد. از طرفی دیگر نیز افراد فقیری نیز وجود دارند که در ابتدای زندگی خود دارای شرایط نامساعد مالی هستند اما پس از گذشت مدتی شرایط مالی آنها بسیار مطلوب می گردد و زندگی آنها روبراه میشود. به نظر شما عامل اصلی چنین موفقیت ها یا شکست هایی چه میتواند باشد؟ مسلما هوش مالی اساسی ترین ملاک پیشرفت و شکست انسان ها در زندگی مادی میباشد، به همین خاطر نیز بسیاری از افراد به دنبال استفاده از روش هایی برای افزایش هوش مالی خود میباشند.

آموزش هوش مالی به کودکان را از چه سنی آغاز کنیم؟

مسلما هنگامی که در مورد راهکارهای افزایش هوش مالی کودکان و نوجوانان صحبت میکنیم، این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که چگونه میتوان هوش مالی کودک و نوجوان را افزایش داد و باید آموزش هوش مالی را از چه زمانی آغاز کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که راهکارهای افزایش هوش مالی مسئله ای کاملا تخصصی میباشد که هر کسی از عهده ی انجام آن بر نمی آید. به همین خاطر نیز بهتر است از افراد متخصص و مجرب در این زمینه کمک گرفت. اما در مورد اینکه باید اموزش های هوش مالی را از چه زمانی آغاز کرد می توان گفت که بر اساس آمار و اطلاعات بدست امده، بهترین زمان یادگیری ترفندهای تقویت هوش مالی کودکان و نوجوانان، دوره کودکی میباشد. همه ما به خوبی می دانیم که آموزش هایی که افراد در دوره ی کودکی میبینند، بهتر از هر دوره ی دیگری در ذهن آنها ماندگار میشود و تا سنین بزرگسالی نیز این آموزش ها همیشه در ذهن انسان باقی می ماند. اما معمولا آموزشهایی که در سنین بالا صورت میگیرد، به اندازه آموزش های دوره کودکی در ذهن انسان ها ته نشین نمی گردد و اثر عمقی آنها در ذهن کمتر است. به همین خاطر نیز دوره آموزشی هوش مالی کودکان در جوامع مختلف دارای اهمیت بسیار زیادی است و والدین تلاش میکنند تا از همان ابتدا که کودک با واژه ی پول و خرید کردن آشنا میشود، آنها را در کلاس هوش مالی ثبت نام کنند.
یکی از اساسی ترین و مهم ترین نکاتی که والدین باید به آن دقت داشته باشند آن است که هوش مالی کودکان در ایران معمولا به دلیل فرهنگ نامناسب جامعه بسیار دارای نقص است و برای جلوگیری از کاهش هوش مالی کودک و نوجوان بهتر است آنها را در کلاس های تخصصی ثبت نام کرد تا با آموزش هایی کاملا حرفه ای اشنا شوند. متاسفانه به دلیل وجود فرهنگ چشم و هم چشمی در کشور ما کودکان دچار یادگیری مفهوم نادرستی از پول و خرید کردن میگردند و متاسفانه این مفهوم نادرست باعث کاهش سطح هوش مالی کودکان و نوجوانان می گردد و آینده ی آنها را به طور مستقیم تحت الشعاع قرار میدهد. به همین خاطر نیز اگر والدین به فکر آینده فرزندان خود هستند و دوست دارند که فرزندانشان در آینده با موفقیت روبرو شوند و کمتر دچار چالش های مالی شوند، بهتر است آنان را در دوره های آموزشی افزایش سطح هوش مالی کودکان و نوجوانان ثبت نام کنند.

بهترین آموزش تخصصی برای هوش مالی کودکان و نوجوانان


همانطور که اشاره کردیم، افزایش سطح هوش مالی کودکان و نوجوانان مسئله ای کاملا تخصصی است و به همین خاطر نیز باید آموزش های مربوط به آن نیز به صورت کاملا حرفه ای و آکادمیک ارائه شوند. توجه داشته باشید که آموزش های مربوط به کودکان و نوجوانان با آموزش های مربوط به افراد بزرگسال کاملا تفاوت دارد و نمی توان انتظار داشت که این آموزش ها به صورت یکسان ارائه شوند. به همین خاطر نیز برای افزایش سطح هوش مالی کودکان باید از اساتیدی مجرب و متخصص در این زمینه کمک گرفت.
آموزشگاه با استاد جزء آموزشگاه های تخصصی میباشد که میتواند آموزشهای مربوط به افزایش هوش مالی کودکان را به بهترین نحو ممکن ارائه دهد. از آنجایی که اساتید مطرح این آموزشگاه دارای تجربه ی بسیار زیادی در این زمینه میباشند و نحوه ی برخورد با کودکان و نوجوانان را به خوبی می دانند، میتوانند بهترین و با کیفیت ترین خدمات آموزشی مربوط به افزایش هوش مالی را ارائه دهند.
دوره های آموزشی هوش مالی در این آموزشگاه با حضور برجسته ترین اساتید برگزار میگردد و محیط آموزشی مناسب در این آموزشگاه کاملا منطبق با روحیه ی نوجوانان و کودکان شما میباشد. در آموزشگاه با استاد کارگاه های جذاب و تخصصی که با بازی و موسیقی طراحی گردیده است هوش مالی را به سبکی به کودکان و نوجوان آموزش داده میشود که هیچ گاه آموزه های مالی را فراموش نخواهند کرد. اگر به فکر آینده ی فرزندان خود و موفقیت آنان هستید، بهتر است به جای آنکه به فکر درآمد زیاد باشید و پول فراوانی در اختیار آنها بگذارید، برای افزایش سطح هوش مالی آنان اقدام کنید.
شما اولیا و نوجوانان علاقمند به آموزشهای هوش مالی میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره های هوش مالی همه روزه از ساعت 10 لغایت 17 با شماره های 02122860576-09914038252 با کارشناس واحد آموزش هوش مالی تماس حاصل فرمایید.