معرفی بهترین کلاس آموزش شیمی کنکور

سال کنکور که می رسد علاوه بر استرس کنکور و حجم درس های نخوانده و ترس از آینده و قبولی دانشگاه استرس انتخاب و تصمیم گیری بین کلاس های کنکور مختلف و موسسه های مختلف برای دانش آموزان بوجود می آید و همه این موسسات ادعا می کنند که اگر از خدمات آنها استفاده کنید بهترین رتبه کنکور را خواهید داشت و در بهترین دانشگاه کشور درس خواهید خواند. همه این موسسات لیستی از رتبه برتر کنکور و درصدهای شیمی کنکور به عنوان خروجی و کارنامه کاری خود برای اثبات ادعای آن استفاده می کنند. اما ادعا کدام یک درست است؟
در این روزها که مهمان ناخوانده ای به اسم کرونا را میزبانی می کنیم کلاس های کنکور به صورت آنلاین برگزار می شوند و این تغییر سبک برگزاری کلاس ها دغدغه جدیدی را برای بچه های کنکوری ایجاد کرده است. اما واقعا یک کلاس کنکور خوب چه ویژگی هایی دارد؟ما در این مقاله سعی میکنیم با بیان ویژگی های یک کلاس آنلاین کنکور خوب را به شما معرفی کنیم در این مقاله به کلاس کنکور شیمی مشخصا می پردازیم و به شما کمک می کنیم تا انتخاب بهتری در این زمینه داشته باشید.

 

بهترین کلاس کنکور شیمی

اهمیت شیمی کنکور

شیمی یکی از اصلی ترین دروس تخصصی رشته ریاضی و تجربی است. در چند سال اخیر شیمی کنکور سخت تر طراحی می شود علاوه بر آن شیمی کنکور نظام جدید بسیار مفهومی تر از شیمی نظام قدیم است از این رو درسی که دانش آموزان ریاضی و تجربی به عنوان درس ساده تری نسبت به دیگر دروس تخصصی به آن نگاه می کردند چند ساله اخیر خود تبدیل به چالش جدی برای کنکوری ها شده است. اما خوب است بدانید یادگیری شیمی بسیار راحت است و شما به راحتی با کمی وقت گذاشتن بر روی این درس با توجه به ضریب بالای این درس می توانید رتبه کنکور خود را جابجا کنید.

یادگیری شیمی بهتر است چگونه باشد؟

شیمی جز دروسی است که هم حفظ کردنی و هم مفهومی است لذا برای اینکه در این درس درصد قابل قبولی بزنید لازم است هم توانایی حفظ کردن و هم توانایی درک و حل مسئله بالایی داشته باشید. اما چند ساله اخیر سوالات درس شیمی کنکور بسیار مفهومی شده اند پس روی این توانایی باید بیشتر وقت گذاشت. حال که با درس شیمی کنکور بیشتر آشنا شدید و به اهمیت آن پی بردید به این مقوله می پردازیم که یک کلاس آنلاین شیمی باید به چه صورت باشد و چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

پلتفرم مناسب

یکی از اصلی ترین ویژگی های یک کلاس آنلاین خوب پلتفرم مناسب است . درس شیمی با توجه به مفهومی بودن آن باید حتما در پلتفرم آنلاین برگزار شود و امکان استفاده از تخته سیاه برای استاد فراهم باشد چرا که این درس پر از شکل و نمودار و ساختار است که نیازمند رسم آنها بر روی تخته است و از طرفی استاد باید حتما سعی کند یک ارتباط موثر و دوطرفه با دانش آموزان داشته باشد تا درس مفهومی مثل شیمی برای دانش آموزان قابل فهم تر باشد. پلتفرم آنلاین این قابلیت را فراهم می کند که دانش آموزان در همان لحظه که سوالی برایشان به وجود می آید سوال خود را بپرسند که علاوه بر روشن شدن موضوع برای خود آن دانش آموز، موضوع برای دیگر دانش آموزان نیز روشن شود.

ارتباط موثر و دو طرفه

یکی از اصلی ترین معایب کلاس های آنلاین یک طرفه بودن و منفعل بودن دانش آموز در آن طرف خط است. پس برای اینکه این اثرات کمتر شوند استاد باید سعی کند ارتباطی موثر با دانش آموزان برقرار کند و با درگیر کردن دانش آموزان با درس و دائما سوال پرسیدن باعث فعالیت آن ها در کلاس های آنلاین بشود. ارتباط موثر فاکتور های مختلفی دارد مثلا برای این روش می توان از روش های تدریس خلاقانه مثل روش تدریس بارش فکری که توسط مدرسین کاربلد و با سابقه آموزشگاه با استاد مورد استفاده قرار می گیرد استفاده کرد. روش بارش فکری در تدریس شیمی بدین صورت است که استاد یک موضوع، کلمه یا مثال به دانش آموزان ارائه می دهد و از آنها می خواهد که در مورد آن موضوع هر آنچه به ذهنشان می رسد بدون هیچ محدودیتی بیان کنند و در نهایت به تدریس و حل و بررسی نظرات دانش آموزان می پردازد . روش بالا یکی از روش هایی بود که با کمک آن می توان ارتباط موثر با دانش آموزان برقرار کرد و کلاسی مفید و پویا به وجود آورد.
نکته قابل اهمیت در کلاس های آنلاین این است که به این دلیل که در این کلاس ها فرد در محیط خانه و به تنهایی سر کلاس نشسته است خستگی و کسالت زیادی را برای دانش آموزان بوجود می آورد. از طرفی شرایط قرنطینه و استرس کنکور از نظر روحی شرایط نا مساعدی را برای دانش آموزان کنکوری بوجود می آورد از این رو استاد باید توجه داشته باشند که با بکارگیری روش های خلاقانه به شرایط روحی و به تبع آن شرایط درسی دانش آموزان کمک کنند. تدریس شیمی کنکور می تواند بسیار خلاقانه و جذاب باشد چرا که درسی است که نسبت به دیگر دروس تخصصی قابلیت بیشتری برای تدریس خلاقانه دارد.

مزیت های کلاس های آنلاین شیمی

آموزش شیمی کنکور بصورت آنلاین مزیت هایی دارد که از اصلی ترین آنها می توان به صرفه جویی وقت و انرژی دانش آموزان اشاره کرد. کلاس های حضوری با همه مزیت هایی که دارد اما وقت زیادی را از افراد می گیرد پروسه آماده شدن و رسیدن به کلاس های حضوری پروسه ای است که هم وقت و هم انرژی زیادی را از فرد میگیرد. وقت و انرژی کافی برای دانش آموزان کنکوری یکی از مهم ترین پارامترها در موفقیت است. کلاس های آنلاین آموزشگاه مجازی با استاد این امکان را فراهم می کند که فرد تا آخرین لحظه قبل شروع کلاس هم به فعالیت خود برسد و با انرژی و آرامش و آسودگی خاطر در کلاس در خود حاضر شود سپس بعد از کلاس آنلاین نیز به سرعت با استراحتی کوتاه به فعالیت خود ادامه دهد.
پس در انتخاب کلاس آنلاین شیمی کنکور باید به این نکته توجه کرد که آموزشگاه کنکور با استاد های خلاق و پویا درس ارائه داده باشد و آموزشگاه مجازی کنکور از طرفی پلتفرم مناسبی برای برگزاری کلاس های آنلاین فراهم کرده باشد پلتفرمی که امکان برقراری ارتباط دو طرفه به صورت صوتی و تصویری را برای دانش آموزان فراهم کند. و خبر خوب اینکه آموزشگاه آنلاین با استاد با بیش از 20 سال فعالیت موفق آموزشی علاوه بر همکاری با اساتید مجرب کنکور شرایطی را فراهم نموده است که علاوه برکلاسهای حضوری در تهران ، کلاس های آنلاین با شهریه های دولتی و منصفانه هم با همان کیفیت کلاسهای حضوری برگزار می نماید که دانش آموزان عزیز از سراسر ایران می توانند در کلاسهای آنلاین شرکت نمایند و از مزایای بیشمار این مجموعه از جمله برنامه ریزی و پشتیبانی رایگان استفاده نمایند.
شما دانش آموزان عزیز می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کلاس های آنلاین و یا حضوری آکادمی با استاد همه روزه از ساعت 10 لغایت 17 با کارشناس آموزش به شماره 02122860576 -09914038252 تماس حاصل فرمایید.