0(0)

آموزش روشهای کنترل خشم کودک و نوجوان

احساس خشم از جمله احساساتی است که در وجود تمامی انسان‌ها به خصوص کودکان وجود دارد. تفاوت رفتار و احساس از جمله مواردی است که باید والدین در کودکی به فرزندان خود بیاموزند. توجه به تفاوت میان این دو مورد می‌تواند به تمایز رفتار و احساس کودکان کمک کند. درک تفاوت میان رفتار و احساس باعث کنترل خشم می‌شود.
6,500,000 ریال
کارگاه آموزش روشهای کنترل خشم بااستاد

توضیحات

کنترل خشم

خشم چیست و چگونه می‌توان آن را مدیریت کرد؟ کنترل خشم در کودکان و نوجوانان  یکی از مسائل مهم و نگران کننده برای والدین است. کودکان و نوجوانان اگر نتوانند احساس خشم خود را کنترل کنند  رفتارهایی ناهنجاری مانند بی‌احترامی، لجبازی، پرخاشگری و خشونت از خود بروز میدهند. ارتباط بسیار نزدیکی بین کنترل خشم و استرس وجود دارد.بنابراین والدین باید به موضوع کنترل خشم در کودک و نوجوان خود توجه ویژه ایی داشته باشند. تا از بروز افسردگی و اضطراب در آنان جلوگیری نمایند. و باید از مشاوره و راهنمایی متخصصان کودک و نوجوان کمک بگیرند و بهترین روش کنترل خشم در کودک و نوجوان حضور کودک و نوجوان در کلاسهای کنترل خشم بدون حضور پدر و مادر مییاشد.

روانشناسی خشم

در مشاوره روانشناسی، خشم به عنوان یک احساس طبیعی است. زمانی که شدت آن کم است و در اندازه یک علامت هشدار دهنده برای یک خطر است. خوب است، اما اگر خیلی شدید یا بد باشد خود نوعی اختلال است.

اسپیلبرگر از روانشناسان در این زمینه خشم را به صورت زیر تعریف می کند:

 • خشم یک حالت احساسی است که از شدت تحریک خفیف تا خشم شدید.
 • و مانند سایر احساسات مرتبط با تغییرات فیزیولوژیکی و بیولوژیکی تغییر می کند.
 • ضربان قلب و فشار خون افزایش می یابد و سطح آدرنالین و نوراپی نفرین افزایش می یابد.
 • برای کنترل خشم در نوجوانان ، ابتدا باید به علل تحریک آن نگاه کنید.
 • به این معنا که چرا شما تحریک شده و عصبانی هستید.

مدیریت آموزشگاه با استاد با توجه به سابقه آموزشی طولانی و ارتباط تنگاتنگ با گروه های مختلف سنی کودکان و نوجوانان و به دنبال تحقیق و ریشه یابی علل عدم موفقیت تحصیلی در دانش آموزانی که حتی پایه علمی قوی دارند به این موضوع مهم پی بردند که ارتباط تنگاتنگی بین خشم و عدم کنترل خشم و استرس در مواقع حساس از جمله در زمان امتحانات و عدم موفقیت و کسب نتیجه دلخواه در امتحانات وجود دارد بنابراین با همکاری کلینیک تخصصی روانشناسی فردای بهتر به مدیریت خانم دکتر شه پناه متخصص روانشناسی کودک و نوجوان که کتاب و مقالات بسیاری در زمینه کودک و نوجوان هم به رشته تحریر درآورده اندکارگاه های تخصصی در زمینه کودک و نوجوان در آموزشگاه با استاد ویژه گروه سنی کودک و نوجوان طراحی نمودند که دانش آموزان بعد از شرکت در دوره های فوق موفقیت چشمگیری در تحصیل و روابط اجتماعی خود داشته اند.

شما ولی گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر همه روزه از ساعت 10 لغایت 17 با شماره 02122860576 کارشناس آموزش تماس حاصل فرمایید.

درباره استاد دوره

myadmin

0 امتیاز (0 )
11 درس
8 دانشجو

اشتراک دوره

جزئیات درس

0
  0
  صورتحساب شما
  سبد خرید شما خالیستبازگشت به فروشگاه