0(0)

کارگاه تقویت عزت نفس و اعتماد به نفس

اعتمادبه‌نفس به نوجوان کمک می‌کند تا روابط بهتری برقرار کرده و از نظر ذهنی به فردی شاد و قوی تبدیل شود که می‌تواند زندگی را به تسخیر خود دربیاورد.دانش آموزان با عزت نفس پایین کمتر از دانش آموزانی که دارای عزت نفس مناسب هستند برای انجام کارهای خلّاقانه ریسک می کنند. والدین در عزت نفس کودکان خود تاثیر به سزایی دارند.
2,000,000 ریال

توضیحات

  • نقش والدین در افزایش اعتمادبه‌نفس نوجوانان

شما به عنوان والدین نقش مهمی در تقویت اعتمادبه‌نفس نوجوان ایفا می‌کنید. حمایت شما از نوجوان می‌تواند در شکل‌گیری شخصیت او بسیار موثر باشد. اعتمادبه‌نفس مهم‌ترین کلید موفقیت هر فرد در زندگی است، اعتمادبه‌نفس درک و ارزشی است که نسبت به خود و توانایی‌هایمان داریم. عدم قبول عقاید و توانایی‌ها باعث افکار منفی نسبت به خود و عدم اعتمادبه‌نفس می‌شود

عزت نفس در نحوه ارتباط بچه ها با دیگران مؤثر است. بچه هایی که در مورد خود احساس خوبی دارند، تمایل دارند که رابطه ای مثبت با دیگر افراد داشته باشند. عزت نفس در خلاقیت مؤثر است.

بچه های دارای عزت نفس پایین نسبت به بچه هایی که عزت نفس بالایی دارند، گرایش خیلی بیشتری به کشمکش و ستیز با والدین نشان می دهند.

  •  چه عواملی باعث عدم اعتمادبه‌نفس در نوجوانان می‌شود؟

– نحوه رفتار والدین
– مشکلات زندگی خانوادگی
– مشکلات مدرسه از قبیل زورگویی
– اضافه وزن یا کمبود وزن
– نداشتن دوست
– عدم توانایی ارتباط با دیگران
– انواع تبعیض
– مشکلات جسمانی
در همه این شرایط نوجوان ممکن است خود را سرزنش و یا تقصیرکار بداند.

  • کمبود اعتمادبه‌نفس در طولانی مدت چه مشکلاتی برای نوجوان به وجود می‌آورد؟

– اضطراب
– افسردگی
–  نداشتن حس خوب نسبت به اندام و بدن خود
– حملات هراس
–  مشکل در روابط
– اعتیاد به الکل یا مواد مخدر برای ایجاد احساس بهتر

مدیریت آموزشگاه با استاد بعد از سالها فعالیت موفق آموزشی و به دلیل ارتباط تنگانگی که با دانش آموزان داشته اند بعد از بررسی پرسشنامه های روانشناسی که توسط اساتید روانشناسی طراحی گردید به رابطه مستقیم عدم اعتماد به نفس و افت تحصیلی دانش آموزان پی بردند و برای رفع این مشکل با همکاری کلینک تخصصی روانشناسی فردای بهتر به مدیریت خانم دکتر شه پناه دارای دکترای تخصصی کودک و نوجوان که دارای کتابها و مقالات متعدد در زمینه کودک و نوجوان می باشند کارگاه های تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس در آموزشگاه با استاد طراحی نمودند این کلاسها صرفا برای گروه کودک و نوجوان به طور تخصصی طراحی گردیده است. دانش آموزانی که در دوره های قبل شرکت نمودند بعد از کلاسها پیشرفت چشمگیری در وضعیت تحصیلی و اجتماعی آنها مشاهده گردید.

درباره استاد دوره

myadmin

0 امتیاز (0 )
11 درس
8 دانشجو

اشتراک دوره

جزئیات درس

0
    0
    صورتحساب شما
    سبد خرید شما خالیستبازگشت به فروشگاه